sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« November
January »

December

 Day  Country Sex Rider   Year   2021 Age
1 RUS Eduard Vorganov 1982 39
GBR Gabriella Durrin 1984 37
AUS Alexis Rhodes 1984 37
DEN Fie Larsen 1993 28
ESP Gotzon Udondo 1993 28
ESP Francisco Galván 1997 24
BEL Elise Vander Sande 1997 24

2 USA Janel Holcomb 1978 43
RUS Alexander Efimkin 1981 40
RUS Vladimir Efimkin 1981 40
CRO Mia Radotic 1984 37
NED Nathalie van Katwijk 1985 36
FRA Nicolas Edet 1987 34
NED Dennis van Winden 1987 34
SUI Lise Müller 1989 32
BEL Tara Gins 1990 31
FRA Angelo Tulik 1990 31
NED Koen Bouwman 1993 28
ITA Simone Velasco 1995 26
NED Claudia Jongerius 1998 23

3 NED Bram Tankink 1978 43
NZL Clinton Avery 1987 34
ITA Manuele Boaro 1987 34
FRA Benjamin Le Montagner 1988 33
CAN Gillian Carleton 1989 32
NED Peter Koning 1990 31
VEN Keyla Garcia 1992 29
USA Ellen Noble 1995 26
ESP Margarita Lopez Llull 1997 24

4 AUT Lisa Pleyer 1978 43
GBR Rebecca Curley 1981 40
CRO Matija Kvasina 1981 40
DEN Brian Bach Vandborg 1981 40
NED Stefan Cohnen 1982 39
AUS Cameron Peterson 1983 38
FRA Fabrice Jeandesboz 1984 37
FRA Gabriel Muller 1985 36
ESP Marcos Garcia 1986 35
ITA Valentina Bastianelli 1987 34
BLR Alena Sitsko 1987 34
BEL Kevin De Jonghe 1991 30
NED Steven Lammertink 1993 28
NED Taco van der Hoorn 1993 28
NOR Katrine Aalerud 1994 27
SLO Urska Zigart 1996 25
NED Thymen Arensman 1999 22
SUI Mauro Schmid 1999 22
NED Meike Uiterwijk Winkel 1999 22

5 USA Lucas Euser 1983 38
AUS Bernard Sulzberger 1983 38
BEL Gianni Meersman 1985 36
ESP Francisco Aramendia 1986 35
GBR Joanna Rowsell 1988 33
FRA Elodie Hegoburu 1989 32
NED Britt Jansen 1991 30
ISR Guy Sagiv 1994 27
NZL Holly Edmondston 1996 25
NED Marissa Baks 1998 23
BEL Febe Schokkaert 1999 22

6 ESP Alberto Contador 1982 39
SUI Patricia Schwager 1983 38
COL Janier Acevedo 1984 37
RSA Daryl Impey 1984 37
POR Rui Pedro Vinhas 1986 35
CHN Yuzhuo Zhang 1987 34
CAN Sara Bergen 1988 33
FRA Lilian Calmejane 1992 29
BAR Russell Elcock 1993 28
ITA Simona Bortolotti 1994 27
AUT Verena Eberhardt 1994 27
ITA Umberto Orsini 1994 27
GBR Elynor Bäckstedt 2001 20

7 FRA Jimmy Engoulvent 1979 42
CZE Jan Barta 1984 37
CAN Mark Batty 1986 35
AUT Matthias Brändle 1989 32
ITA Danilo Celano 1989 32
CZE Ondrej Cink 1990 31
POL Lukasz Wisniowski 1991 30
CUB Arlenis Sierra 1992 29
GER Rick Zabel 1993 28
GBR Jessica Finney 1995 26
ITA Elena Leonardi 1995 26
RUS Stepan Kurianov 1996 25

8 RSA Cashandra Slingerland 1974 47
USA Jeff Louder 1977 44
FRA Francis Mourey 1980 41
POL Sylwia Kapusta-Szydlak 1982 39
LTU Ignatas Konovalovas 1985 36
ESP Benat Txoperena 1991 30
GBR Matthew Holmes 1993 28
ROU Ana Maria Covrig 1994 27
MEX Lizbeth Salazar 1996 25
ESP Jose Daniel Viejo 1997 24

9 NED Daniella Moonen 1977 44
CZE Katerina Nash 1977 44
CAN Ryder Hesjedal 1980 41
RSA Ashleigh Moolman 1985 36
SUI Mathias Frank 1986 35
BEL Latoya Brulee 1988 33
ITA Massimo Rosa 1995 26
ESP Diego Lopez 1997 24
ITA Chiara Perini 1997 24

10 NZL Jeannie Kuhajec 1973 48
DEN Mia Eskebjerg 1980 41
ITA Paolo Longo Borghini 1980 41
SLO Tjasa Rutar 1984 37
BEL Sander Armee 1985 36
POR Cesar Fonte 1986 35
RUS Valerey Valynin 1986 35
COL Sergio Henao 1987 34
GER Denise Zuckermandel 1988 33
ITA Elisa Longo Borghini 1991 30
ETH Eyeru Gebru 1996 25
DEN Jonas Vingegaard Rasmussen 1996 25
ESP Manuel Peñalver 1998 23

11 USA Laura Van Gilder 1964 57
UKR Eivgenia Vysotska 1975 46
FRA Laszio Bodrogi 1976 45
NZL Melissa Holt 1976 45
AUS Ben Day 1978 43
GER René Weissinger 1978 43
USA Starla Teddergreen 1979 42
NED Arnoud van Groen 1983 38
RUS Yulia Blindyuk 1984 37
RUS Elena Kuchinskaya 1984 37
ITA Chiara Ciuffini 1985 36
CZE Zdeněk Štybar 1985 36
FRA Christophe Laporte 1992 29
ITA Simone Sterbini 1993 28

12 GER Christina Becker 1977 44
EST Grete Treier 1977 44
NED Thomas Rabou 1983 38
FRA Matthieu Ladagnous 1984 37
ITA Veronica Alessio 1987 34
GER Martina Zwick 1989 32
NED Sofie de Boer 1990 31
ESP Ariadna Amaya Martioda 1990 31
ESP Ane Santesteban 1990 31
NED Julia Soek 1990 31
AUS Annette Edmondson 1991 30
AUS Brenton Jones 1991 30
CHN Weina Yan 1991 30
NZL Samuel Gaze 1995 26
AUT Valentin Götzinger 2000 21
ITA Martina Bassi 2001 20

13 ITA Denis Bertolini 1977 44
BEL Marie Dessert 1981 40
FRA Guillaume Faucon 1986 35
USA Amanda Miller 1986 35
GBR Peter Williams 1986 35
CHN Jun Kiang 1989 32
ESP Mikel Landa 1989 32
CHN Yue Bai 1992 29
ESP Jon Ander Insausti 1992 29
COL Hernan Aguirre 1995 26
BEL Sara Verhaest 1995 26
UZB Ekaterina Knebeleva 1996 25
ESP Sergio Roman Martin 1996 25

14 AUS Felicity Wardlaw 1977 44
USA Alison Powers 1979 42
VEN Carlos Jose Ochoa 1980 41
AUS Rochelle Gilmore 1981 40
CHN Han Feng 1985 36
KAZ Andrey Zeits 1986 35
CAN Alison Jackson 1988 33
HKG Zhao Juan Meng 1989 32
BEL Tom Dernies 1990 31
ITA Nicola Ruffoni 1990 31
CHN Huang Dong Yan 1993 28
DEN Alexander Kamp 1993 28
AUS Jason Lowndes 1994 27
SLO Urska Bravec 1996 25
ITA Alice Gasparini 1997 24

15 BEL Cindy Vandermeulen 1980 41
USA John Murphy 1984 37
ITA Nicola Gaffurini 1989 32
ITA Corinna Defilé 1994 27
SLO Hajdi Zajc 1998 23
AUS Sebastian Berwick 1999 22
BAR Amber Joseph 1999 22
BEL Laurenz Rex 1999 22

16 BEL Niko Eeckhout 1970 51
ITA Francesco Failli 1983 38
POL Marta Kozakiewicz 1985 36
SUI Andrea Wolfer 1987 34
LTU Edita Janeliunaite 1988 33
CZE Jiri Polnicky 1989 32
BRA André de Souza Almeida 1992 29
GBR Harriet Owen 1993 28
USA Alexey Vermeulen 1994 27
GER Jonas Tenbrock 1995 26

17 GER Robert Retschke 1980 41
BEL Hannah Verhaeghe 1988 33
USA Allie Dragoo 1989 32
NOR Sondre Holst Enger 1993 28
BEL Diether Sweeck 1993 28
SWE Ellinor Huusko 1996 25
AUT Marlene Schilling 1996 25
NOR Iver Johan Knotten 1998 23

18 CAN Michael Barry 1975 46
NOR Tone Hatteland Lima 1979 42
SLO Janez Brajkovic 1983 38
AUS Jonathan Clarke 1984 37
POR Ricardo Vilela 1987 34
GBR Elizabeth Deignan 1988 33
GBR Emily Meakin 1988 33
AUS Grace Sulzberger 1988 33
GBR Michael Cuming 1990 31
FRA Rudy Barbier 1992 29
USA Kristen Faulkner 1992 29
LTU Gabriele Jankute 1993 28
CAN Audrey Labrie 1994 27
DEN Mads Pedersen 1995 26
FRA Axel Zingle 1998 23

19 GBR Claire Thomas 1972 49
NED Jessica Glasbergen 1979 42
NED Nadia Stappenbelt 1990 31
ESP Bianca Martin Ortega 1992 29
USA Brendan Rhim 1995 26

20 AUS Michael Rogers 1979 42
SUI Michael Albasini 1980 41
GBR Ian Bibby 1986 35
ITA Matteo Busato 1987 34
BEL Stef Van Zummeren 1991 30
BEL Loic Vliegen 1993 28
ITA Michael Bresciani 1994 27
ITA Giulio Ciccone 1994 27
AUS Ellen Skerritt 1994 27
BEL Stan Dewulf 1997 24
ESP Naia Leonet Irureta 1997 24

21 ARG Jose Antogna 1976 45
BEL Iljo Keisse 1982 39
UZB Olga Drobysheva 1984 37
UKR Olena Sharga 1986 35
GBR Danielle Christmas 1987 34
ITA Alberto Contoli 1987 34
COL David Lozano 1988 33
ITA Andrea Vaccher 1988 33
COL Edwin Avila 1989 32
CHN Niman Song 1990 31
SVK Michal Kolar 1992 29
FRA Lucie Pader 1992 29
NZL Finn Fisher-Black 2001 20
NZL Finn Fisher-Black 2001 20

22 IRL Siobhan Horgan 1978 43
CAN Veronique Fortin 1980 41
RSA Leana De Jager 1981 40
ESP Jose Vicente Toribio 1985 36
AUS Alexander Edmondson 1993 28
UZB Kamila Jdanova 1994 27
CAN Roxanne Pepin 1994 27
USA Alex Hoehn 1997 24
ESP Martí Vigo 1997 24
ITA Alessia Patuelli 2002 19

23 AUT Thomas Rohregger 1982 39
LTU Urte Juodvalkyte 1986 35
AUS Shara Marche (Gillow) 1987 34
CHN Li Huang 1988 33
FRA Jean-Lou Paiani 1988 33
SVK Juraj Sagan 1988 33
NED Oscar Riesebeek 1992 29
AUT Felix Großschartner 1993 28
MDA Nicolai Tanovitchi 1993 28
RUS Olga Deiko 1995 26
ESP Joel Nicolau 1997 24
AUS Kaden Groves 1998 23

24 GER Manuela Hartl 1975 46
USA Thomas Peterson 1986 35
GBR Emma Trott 1989 32
GBR Amy Roberts 1994 27
ESP Antonio Jesus Soto 1994 27
USA Jennifer Valente 1994 27
BEL Kenny Molly 1996 25

25 NED Danielle Bekkering 1976 45
ITA Moreno Moser 1990 31
SUI Valentin Baillifard 1993 28
ITA Marco Maronese 1994 27
GER Konrad Gessner 1995 26
AUS Luke Plapp 2000 21

26 USA Meredith Miller 1973 48
NED Laura Turpijn 1978 43
ESP Xavier Florencio 1979 42
ITA Claudio Corioni 1982 39
RSA Robyn De Groot 1982 39
GBR Jonathan Tiernan-Locke 1984 37
LTU Gediminas Bagdonas 1985 36
NED Tom Leezer 1985 36
ITA Marco Canola 1988 33
CHN Meiyin Wang 1988 33
ITA Vittoria Guazzini 2000 21

27 NED Roy Curvers 1979 42
FRA Benoît Daeninck 1981 40
USA Amber Gaffney 1982 39
HUN Peter Kusztor 1984 37
NED Kim van Dijk 1984 37
ITA Francesca Faustini 1988 33
AUS Shannon Malseed 1994 27

28 ITA Alessandro Proni 1982 39
ITA Emma Marcelli 1985 36
USA Lauren Stephens 1986 35
GER Julian Kern 1989 32
FRA Morgane Coston 1990 31
NOR Odd Christian Eiking 1994 27
FRA Lucas Dauge 1996 25
KAZ Yuriy Natarov 1996 25

29 ARG Evelyn Garcia 1982 39
FRA Florian Guillou 1982 39
USA Nicole Justice 1985 36
ESP Juan Jose Lobato 1988 33
ROU Serghei Tvetcov 1988 33
USA Alex Bowden 1989 32
NED Christel Janssen 1990 31
RSA Willie Smit 1992 29
NED Lennard Hofstede 1994 27
BEL Franklin Six 1996 25

30 VEN Sandra Gomez 1971 50
FRA David Le Lay 1979 42
NED Lars Boom 1985 36
GBR Nikki Harris 1986 35
ITA Stiven Fanelli 1987 34
LTU Evaldas Siskevicius 1988 33
NED Tessa van Nieuwpoort 1991 30
ITA Veronica Cornolti 1994 27
ESP Mireia Benito Pellicer 1996 25

31 GER Esther Fennel 1981 40
AUS Steele Von Hoff 1987 34
THA Sutharat Boonsawat 1988 33
AUS Amy Cure 1992 29
BEL Ludwig De Winter 1992 29
SVK Lucia Valachova 1997 24
ITA Silvia Pollicini 1998 23
 Day  Country Sex Rider   Year   2021 Age
« November
January »

December