sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« July
September »

August

 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
1 ESP Leticia Gil Parra 1982 38
ITA Francesco Gavazzi 1984 36
ESP Guillermo Lana 1984 36
JPN Shotaro Iribe 1989 31
VEN Zaily Salazar 1992 28
COL Sergio Andres Higuita 1997 23
CZE Veronika Jandova 2001 19

2 ITA Elena Berlato 1988 32
ITA Gian Marco Di Francesco 1989 31
GBR Jonathan McEvoy 1989 31
ITA Matteo Trentin 1989 31
ITA Giuseppe Fonzi 1991 29
ESP Eider Merino 1994 26

3 SUI Jutta Stienen 1972 48
ITA Giorgia Bronzini 1983 37
COL Juan Pablo Forrero 1983 37
AUS Cameron Wurf 1983 37
FRA Marie-Laure Cloarec 1984 36
ITA Cesare Benedetti 1987 33
SUI Silvan Dillier 1990 30
GER Clara Koppenburg 1995 25
RUS Roman Kustadinchev 1995 25
MEX Fernanda Sierra Mendez 1995 25
SLO Karin Penko 1999 21

4 GER Dirk Müller 1973 47
FRA Rony Martias 1980 40
AUS Jai Crawford 1983 37
GUA Edgar Hoch 1985 35
AUT Dominik Hrinkow 1988 32
ITA Angelo Pagani 1988 32
AUT Riccardo Zoidl 1988 32

5 GBR Sarah Cramoysan 1968 52
ESP Josep Jufre 1975 45
ESP Santiago Perez 1977 43
BEL Joeri Calleeuw 1985 35
FRA Christophe Laborie 1986 34
CAN Kael Deverell 1989 31
CHN Xiao Hui Liu 1989 31
CHN Nan Zhang 1989 31
COL Sebastian Henao 1993 27
SUI Roland Thalmann 1993 27
GBR Scott Davies 1995 25
ESP Ziortza Isasi Cristobal 1995 25
POR João Almeida 1998 22

6 AUS Stuart O'Grady 1973 47
ITA Davide Frattini 1978 42
ITA Francesco Bellotti 1979 41
NED Andrea Bosman 1979 41
USA Christopher Jones 1979 41
ITA Gabriele Bosisio 1980 40
NED Ines Klok 1983 37
FRA Mickael Delage 1985 35
FRA Jérôme Coppel 1986 34
BEL Ben Hermans 1986 34
AUS Lauren Rowney 1988 32
AUS Campbell Flakemore 1992 28
GBR Anna Christian 1995 25
NED Ceylin del Carmen Alvarado 1998 22
FRA Antoine Benoist 1999 21

7 FRA Christel Ferrier-Bruneau 1979 41
NED Hans Dekkers 1981 39
UKR Andriy Grivko 1983 37
ITA Michele Merlo 1984 36
UKR Nina Ovcharenko 1984 36
FRA Axel Domont 1990 30
AUT Hermann Pernsteiner 1990 30
FRA Jérémy Cornu 1991 29
NED Corne Van Kessel 1991 29
GBR Adam Yates 1992 28
GBR Simon Yates 1992 28
IRL Ryan Mullen 1994 26
NED Loes Adegeest 1996 24
COL Nicolas Saenz 1997 23
NOR Sindre Kulset 1998 22
NED Arianna Pruisscher 1998 22

8 FRA Nicolas Vogondy 1977 43
SLO Borut Bozic 1980 40
ESP Juan Javier Estrada 1981 39
ITA Elisa Frisoni 1985 35
COL Wilson Marentes 1985 35
USA Peter Stetina 1987 33
ITA Alberto Cecchin 1989 31
FIN Laura Lilja 1990 30
NED Lotte van Hoek 1991 29
NOR Syver Waerstad 1996 24
KAZ Yekaterina Yuraitis 1996 24

9 ITA Davide Rebellin 1971 49
ITA Manuele Mori 1980 40
BLR Kanstantsin Siutsou 1982 38
AUS Daniel McConnell 1985 35
CRO Robert Kiserlovski 1986 34
ESP Eduard Prades 1987 33
ITA Luigi Miletta 1988 32
POL Karol Domagalski 1989 31
NED Adrienne Snijder 1989 31
ITA Eugenio Alafaci 1990 30
CZE Karel Hnik 1991 29
POR José Ferreira 1994 26
AUS Josie Talbot 1996 24
NED Yara Kastelijn 1997 23
UZB Renata Baymetova 1998 22

10 GBR Laura Murrey 1984 36
RSA John-Lee Augustyn 1986 34
GBR Katie Fearnehough 1991 29
USA Luke Keough 1991 29
FRA Jimmy Turgis 1991 29
COL Dayer Quintana 1992 28
USA Kendall Ryan 1992 28
POL Katarzyna Wilkos 1993 27
DEN Søren Kragh Andersen 1994 26
NED Nike Beckeringh 1994 26
GER Corinna Lechner 1994 26
FRA Remi Cavagna 1995 25
AUS Callum Scotson 1996 24
BEL Dina Scavone 2001 19
CAN Magdeleine Vallieres-Mill 2001 19

11 USA Kristin Armstrong 1973 47
GBR Daniel Lloyd 1980 40
MEX Monica Hernandez 1985 35
NOR Hildegunn Hovdenak 1985 35
COL Winner Anacona 1988 32
XYZ Anacona Gomez 1988 32
CHN Chao Mei Wu 1989 31
BEL Tim De Troyer 1990 30
NED Chloe Spier 1992 28
KAZ Makhabbat Umutzhanova 1994 26

12 NED Angeliena Huis 1970 50
GER Madeleine Sandig 1983 37
BRA Uenia Fernandes 1984 36
USA Tejay van Garderen 1988 32
GBR Sophie Coleman 1990 30
BEL Moreno de Pauw 1991 29
FRA Romain Cardis 1992 28
ESP Julen Amezqueta 1993 27
RSA Nicholas Dlamini 1995 25
NED Inge van der Heijden 1999 21
NZL Niahm Fisher-Black 2000 20

13 SLO Grega Bole 1985 35
ITA Andrea Di Corrado 1988 32
BEL Michael Van Staeyen 1988 32
ITA Davide Cimolai 1989 31
GBR Ella Hopkins 1990 30
AUS Damien Howson 1992 28
FRA Faure Fleur 1993 27
ITA Luca Pacioni 1993 27
RSA Ryan Gibbons 1994 26
ISR Omer Goldstein 1996 24
GER Sven Reutter 1996 24

14 FIN Matti Helminen 1975 45
CAN Andrew Pinfold 1978 42
ITA Jacopo Guarnieri 1987 33
SWE Marie Lindberg 1987 33
ITA Matteo Rabottini 1987 33
NED Melissa Slewe 1989 31
RUS Roman Maikin 1990 30
NED Wouter Wippert 1990 30
ITA Matteo Moschetti 1996 24

15 NOR Gunn Hilleren 1967 53
KAZ Dmitriy Fofonov 1976 44
ITA Giampaolo Caruso 1980 40
IRL Jennifer O'Reilly 1980 40
ITA Alessandra Borchi 1983 37
FRA Jean-Marc Marino 1983 37
AUS Lizzie Williams 1983 37
USA Chad Beyer 1986 34
NED Michel Kreder 1987 33
SWE Beata Sandström 1987 33
BEL Eliot Lietaer 1990 30
ITA Marco d'Urbano 1991 29
AUS Jordan Kerby 1992 28
ARG Nicolle Marie Bruderer Cofino 1993 27
NED Sam Oomen 1995 25

16 NED Roos Hoogeboom 1982 38
RSA An-Li Pretorius 1987 33
GBR Jonathan Bellis 1988 32
POL Katarzyna Pawlowska 1989 31
ESP Arantxa Garcia Morte 1990 30
ESP Pablo Lechuga 1990 30
FRA Clément Saint-Martin 1991 29
GBR Hannah Walker 1992 28
COL Yecid Arturo Sierra 1994 26
ITA Simona Crotti 1995 25
FRA Lucas De Rossi 1995 25
LTU Rasa Pocyte 1995 25
FRA Victoire Berceau 2000 20

17 FRA Sylvie Gaillon 1972 48
SLO Alenka Novak 1977 43
USA Jennifer Purcell 1978 42
GER Mathias Friedmann 1984 36
JPN Sho Hatsuyama 1988 32
AUS Michael Hepburn 1991 29
FRA Marion Rousse 1991 29
BEL Anisha Vekemans 1991 29
HUN Veronika Kormos 1992 28
GBR Ruby Miller 1992 28
HUN Veronika Vormos 1992 28
ESP Gonzalo Serrano 1994 26
ESP Alba Teruel Ribes 1996 24

18 FRA Frédéric Brun 1988 32
ESP Catalina Rayo Ramis 1990 30
SWE Philip Lindau 1991 29
NED Iris Ockeloen 1992 28
DEN Kamilla Sofie Vallin 1993 27
LAT Krists Neilands 1994 26
USA Alexis Ryan 1994 26
NED Beekhuis 1995 25
GBR Elizabeth Bennett 1999 21

19 SWE Mirella Ehrin 1976 44
KOR Sungeun Gu 1984 36
ESP Aritz Bagues 1989 31
FRA Julien Trarieux 1992 28
COL Edward Diaz 1994 26
COL Fernando Gaviria 1994 26
USA Adrien Costa 1997 23
ESP Sandra Alonso 1998 22

20 AUS Gayle Brownlee 1974 46
NED Baukje Doedee 1976 44
FRA Samuel Dumoulin 1980 40
RUS Boris Shpilevski 1982 38
USA Thomas Soladay 1983 37
FRA Julien Fouchard 1986 34
VEN Danielys Garcia Buitrago 1986 34
FRA Damien Gaudin 1986 34
IRL Daniel Martin 1986 34
SUI Désirée Ehrler 1991 29
NED Anouska Koster 1993 27
USA Addyson Albershardt 1994 26
ESP Juan Antonio López-Cózar 1994 26
NED Jan-Willem van Schip 1994 26
COL Ruben Acosta 1996 24

21 ESP Felix Celis 1982 38
GBR Jessica Allen 1989 31
ARG Jaquelina Alvarez 1989 31
BEL Stijn Steels 1989 31
NED Nathaly van Wesdonk 1992 28
RUS Alexander Vdovin 1993 27
ITA Alessia Dal Magro 1998 22

22 NED Theo Bos 1983 37
ITA Tatiana Guderzo 1984 36
SUI Reto Hollenstein 1985 35
POR Henrique Madeira Casimiro 1986 34
DEN Nicola Aistrup 1987 33
ITA Gianluca Brambilla 1987 33
SUI Tristan Marguet 1987 33
NED Rik van IJzendoorn 1987 33
ITA Marco Coledan 1988 32
POL Eryk Laton 1993 27
RUS Aigul Garva 2001 19

23 GBR Russell Downing 1978 42
MAR Mouhssine Lahsaini 1985 35
COL Duber Quintero 1990 30
AUS Adam Phelan 1991 29
DEN Cecilie Uttrup Ludwig 1995 25
USA Emma White 1997 23
NOR Morten Hulgaard 1998 22

24 USA Rebecca Balboni 1980 40
BRA Kleber Ramos 1985 35
FRA Romain Hardy 1988 32
GER Ralf Matzka 1989 31
USA Gavin Mannion 1991 29
ITA Erica Magnaldi 1992 28
ITA Davide Plebani 1996 24
POL Szymon Sajnok 1997 23
NED Maaike Boogaard 1998 22
SUI Marc Hirschi 1998 22
KAZ Marina Kurnossova 2000 20
ITA Sofia Collinelli 2001 19

25 RSA Anriette Schoeman 1977 43
GBR Pippa Handley 1978 42
FRA Giovanni Bernaudeau 1983 37
FRA Jerome Mainard 1986 34
BEL Sofie Verdonck 1986 34
GBR Rebecca Durrell 1988 32
GER Dominik Nerz 1989 31
ETH Tsgabu Gebremariam Grmay 1991 29
NED Mike Teunissen 1992 28
NED Annelies Visser 1992 28
NZL Georgia Williams 1993 27
ITA Nicole Dal Santo 1995 25

26 BEL James Vanlandschoot 1978 42
NED Irene van den Broek 1980 40
SUI Danilo Wyss 1985 35
BEL Bart De Clercq 1986 34
NOR Johanne Bergseth 1987 33
DEN Henriette Christensen 1988 32
USA Chad Haga 1988 32
SUI Marcel Aregger 1990 30
FRA Laurie Berthon 1991 29
FRA Arnaud Démare 1991 29
GBR Leah Dixon 1991 29
USA Coryn Rivera 1992 28
ITA Elena Franchi 1996 24
FIN Sasu Halme 1996 24
GBR Ben Tulett 2001 19

27 BRA Luiz Tavares 1977 43
NZL Serena Sheridan 1980 40
FRA Damien Monier 1982 38
POR Edgar Pinto 1985 35
ITA Matteo di Serafino 1986 34
AUS Fabio Calabria 1987 33
AUS Fabio Calabria 1987 33
FRA Melanie Pette 1987 33
NED Robbert De Greef 1991 29
AUS Megan Dunn 1991 29
FRA Olivier Le Gac 1993 27
GER Domenic Weinstein 1994 26
NED Cees Bol 1995 25
ITA Umberto Poli 1996 24
ITA Sofia Bertizzolo 1997 23

28 COL Frank Osorio 1988 32
BEL Jens Debusschere 1989 31
UKR Tetyana Riabchenko 1989 31
SUI Doris Schweizer 1989 31
BEL Louis Verhelst 1990 30
KAZ Daniil Fominykh 1991 29
BEL Lawrence Naesen 1992 28

29 MEX Alessandra Grassi Herrera 1976 44
BEL Stijn Devolder 1979 41
CRC Andrey Amador 1986 34
BEL Sven Vandousselaere 1988 32
NOR August Jensen 1991 29
ITA Jacopo Mosca 1993 27
BEL Quinten Hermans 1995 25
ESP Rocio del Alba Garcia Martinez 1997 23
GBR Simon Carr 1998 22

30 RSA Marissa Stander 1978 42
ITA Guiseppe De Maria 1984 36
ITA Federico Canuti 1985 35
ESP Miguel Minguez 1988 32
NED Linda Klein 1991 29
ITA Simone Andreetta 1993 27
NOR Stein-Erik Eriksen 1996 24
CYP Andreas Miltiadis 1996 24
GER Juri Hollman 1999 21

31 BUL Vladimir Koev 1979 41
AUS Taryn Heather 1982 38
DEN Matti Breschel 1984 36
ITA Cristiano Monguzzi 1985 35
NOR Kristine Saastad 1987 33
ITA Salvatore Puccio 1989 31
NED Maurits Lammertink 1990 30
NED Moreno Hofland 1991 29
SWE Kim Magnusson 1992 28
NED Martijn Budding 1995 25
ITA Giovanni Carboni 1995 25
ESP Sergio Samitier 1995 25
NED Fabio Jakobsen 1996 24
KAZ Viktoriya Pastarnak 1997 23
 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
« July
September »

August