sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« May
July »

June

 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
1 DEN Michael Rasmussen 1974 46
FRA Julien El Fares 1985 35
USA Kiel Reijnen 1986 34
FRA Alexis Vuillermoz 1988 32
BEL Kenneth Vanbilsen 1990 30
NED Amy Pieters 1991 29
CAN Allison Beveridge 1993 27
DEN Andreas Kron 1998 22
FRA Alexis Renard 1999 21
BEL Mauri Vansevenant 1999 21
NED Maikel Zijlaard 1999 21

2 BEL Sylvia Debboudt 1979 41
BEL Kurt Hovelynck 1981 39
USA Tyler Farrar 1984 36
AUS Jack Anderson 1987 33
FRA Pascale Jeuland 1987 33
ITA Davide Appollonio 1989 31
POL Michal Kwiatkowski 1990 30
FRA Jenifer Letue 1990 30
ITA Giulia Pironato 1993 27
BEL Julia Van de Velde 1993 27
COL Rodrigo Contreras 1994 26
BEL Maxime Farazijn 1994 26
COL Andres Camilo Ardila 1999 21
NED Marit Raaijmakers 1999 21
BLR Anastasiya Kolesava 2000 20

3 ESP Iñigo Cuesta 1969 51
FRA Cathy Moncassin-Prime 1977 43
GRE Ioannis Tamouridis 1980 40
ROU George Daniel Anghelache 1983 37
COL Edson Calderon 1984 36
FRA Benoit Drujon 1985 35
RSA Yolandi Du Toit 1985 35
URU Fabricio Ferrari 1985 35
DEN Trine Schmidt 1988 32
POL Leszek Plucinski 1990 30
ITA Alex Turrin 1992 28
ESP Jonathan Lastra 1993 27
BEL Boris Vallee 1993 27
FRA Eva Mottet 1994 26
COL Brayan Sanchez 1994 26
NED Femke Geeris 1996 24
CAN Nickolas Zukowsky 1998 22
USA Summer Moak 1999 21

4 FRA Edwige Pitel 1967 53
FRA Anthony Charteau 1979 41
NED Linda ter Beek 1987 33
AUS Nathan Earle 1988 32
GER David Hesselbarth 1988 32
SUI Colin Stüssi 1993 27
BEL Jordi Warlop 1996 24
KAZ Vadim Pronskiy 1998 22

5 SUI Catherine Lohri 1976 44
ESP Carlos Barredo 1981 39
BEL Kenny De Ketele 1985 35
ITA Fabio Taborre 1985 35
ITA Pierpaolo De Negri 1986 34
ITA Filippo Baggio 1988 32
FRA Jérôme Cousin 1989 31
ITA Marina Lari 1989 31
USA Danielle Haulman 1990 30
FRA Maxime Daniel 1991 29
ITA Ambra Zago 1991 29
COL Diego Ochoa 1993 27
ITA Marta Manitto 1994 26
ITA Edward Ravasi 1994 26
RUS Karina Kasenova 1998 22

6 SWE Jennie Stenerhag 1975 45
ESP Mario Gonzalez 1982 38
IRL Martyn Irvine 1985 35
IRL Martyn Irvine 1985 35
BEL Pieter Jacobs 1986 34
JPN Kazushige Kuboki 1989 31
GBR Annabel Simpson 1990 30
FRA Alexis Guerin 1992 28
RUS Alena Rytseva 2000 20

7 FRA Pierre Cazaux 1984 36
NED Djoeke Donkers 1984 36
IRL Matthew Brammeier 1985 35
NED Joukje Braam 1986 34
NED Steven Kruijswijk 1987 33
USA Chris Barton 1988 32
ITA Chiara Bortolus 1988 32
SLO Polona Batagelj 1989 31
SLO Ula Berlan 1989 31
NED Anneke Kempe 1990 30
MON Victor Langellotti 1995 25
ITA Sara Mariotto 1996 24

8 ITA Martina Corazza 1979 41
ESP Jose Joaquin Rojas 1985 35
SUI Riccarda Mazzotta 1986 34
USA Ally Stacher 1987 33
GER Lisa Brennauer 1988 32
AUS Travis Meyer 1989 31
AUS James Glasspool 1991 29
USA Colin Joyce 1994 26
BEL Mieke Docx 1996 24
FRA Jérémy Bellicaud 1998 22

9 FRA Anthony Geslin 1980 40
DEN Alex Rasmussen 1984 36
GER Johannes Fröhlinger 1985 35
MDA Oleg Berdos 1987 33
USA Andrew Dahlheim 1988 32
FRA Julie Bresset 1989 31
ITA Gessica Mazzei 1989 31
AUS Josephine Tomic 1989 31
USA Sinead Miller 1990 30
ISR Roten Gafinovitz 1992 28
RUS Viktor Manakov 1992 28
FRA Guillaume Martin 1993 27
FRA Guillaume Martin 1993 27
DEN Nina Nielsen 1993 27
BEL Jimmy Duquennoy 1995 25
GBR Stephen Williams 1996 24

10 ITA Marco Marzano 1980 40
FRA Nicolas Baldo 1984 36
FRA Arnaud Gerard 1984 36
LUX Andy Schleck 1985 35
GER Stefanie Paul 1986 34
RUS Andrey Solomennikov 1987 33
KAZ Zhandos Bizhigitov 1991 29
NED Jermaine Post 1992 28
FRA Marc Sarreau 1993 27
ISR Esther Meisels 1995 25

11 BEL Catherine Delfosse 1981 39
ESP Rosario Rodriguez Gomez 1982 38
COL Fabio Duarte 1986 34
UKR Alona Andruk 1987 33
SWE Jessica Kihlbom 1989 31
FRA Julian Alaphilippe 1992 28
ESP Ibai Azurmendi 1996 24
BEL Jasper De Plus 1997 23
USA Cole Davis 1999 21

12 FRA Gaylord Cumont 1981 39
FRA Sébastian Minard 1982 38
ITA Marco Bandiera 1984 36
ITA Davide Vigano 1984 36
USA Jesse Anthony 1985 35
JPN Masakazu Ito 1988 32
ITA Andrea Guardini 1989 31
BEL Cynthia Bracke 1991 29
LUX Alex Kirsch 1992 28
ITA Andrea Garosio 1993 27
HUN Attila Valter 1998 22

13 POR Hernani Broco 1981 39
NED Albert Timmer 1985 35
ITA Eros Capecchi 1986 34
ESP Diego Rubio 1991 29
ARG Eduardo Sepulveda 1991 29
BEL Lisa Bogaert 1993 27
GER Maximilian Walscheid 1993 27
ESP Isaac Cantón 1996 24
GBR James Shaw 1996 24
GBR Alfred Wright 1999 21

14 ITA Mattia Gavazzi 1983 37
EST Alo Jakin 1986 34
GER Martin Reimer 1987 33
AUS Glenn O'Shea 1989 31
USA Taylor Eisenhart 1994 26
SUI Ramona Forchini 1994 26
GBR Jacob Scott 1995 25
ITA Greta Marturano 1998 22

15 ITA Marzio Bruseghin 1974 46
RUS Julia Martisova 1976 44
NOR Frøydis Waersted 1987 33
NED Linda van Rijen 1988 32
ITA Giada Borgato 1989 31
ESP Víctor Cabedo 1989 31
GBR Peter Kennaugh 1989 31
ERI Mekseb Debesay 1991 29
LAT Toms Skujins 1991 29
NED David van der Poel 1992 28
DEN Julie Valgren Andersen 1994 26
ITA Giorgia Catarzi 2001 19

16 BRA Murilo Antonio Fischer 1979 41
IRL Melanie Späth 1981 39
ESP Jorge Azanza 1982 38
USA Joe Eldridge 1982 38
UKR Vitaliy Popkov 1983 37
NED Pim Ligthart 1988 32
NED Bert-Jan Lindeman 1989 31
ITA Andrea Palini 1989 31
BEL Robin Stenuit 1990 30
ECU Jefferson Alexander Cepeda 1998 22

17 BEL Sven Nys 1976 44
AUS Karl Menzies 1977 43
SLO Matej Mugerli 1981 39
USA Lauren Komanski 1985 35
ITA Mattia Bevilacqua 1988 32
AUT Georg Preidler 1990 30
NZL James Oram 1993 27
BEL Aimé De Gendt 1994 26
BEL Harm Vanhoucke 1997 23

18 ESP Jose Enrique Gutierrez 1974 46
SUI Nicole Brändli 1979 41
BEL Joline Goossens 1985 35
LTU Daiva Ragazinskiene (Tuslaite) 1986 34
BEL Dimitri Claeys 1987 33
USA Jake Keough 1987 33
RUS Anna Potokina 1987 33
BEL Vincent Baestaens 1989 31
FRA Céline Ondet 1991 29
NZL Alex Frame 1993 27
POL Norbert Banaszek 1997 23

19 GER Bert Grabsch 1975 45
USA Theresa Cliff-Ryan 1978 42
POL Mateusz Taciak 1984 36
AUS Justin Morris 1986 34
CAN Eric Boily 1987 33
ITA Sacha Modolo 1987 33
ISR Shlomi Haimy 1989 31
BEL Katrien Van Looy 1989 31
BRA Murilo Ferraz 1991 29
UKR Elizaveta Oshurkova 1991 29
DEN Maria Grandt Petersen 1991 29
COL Nelson Soto 1994 26
FRA Quentin Valognes 1996 24
GBR Grace Garner 1997 23
BEL Lotte Rotman 1999 21

20 GER Fabian Wegmann 1980 40
COL Julio Alexis Camacho 1990 30
USA Robin Carpenter 1992 28
FRA Franck Bonnamour 1995 25

21 ARG Jorge Giacinti 1974 46
ITA Angelo Furlan 1977 43
IRL Michelle Geoghegan 1982 38
JPN Yusuke Hatanaka 1985 35
TPE Hsiao Chio Tseng 1987 33
NED Dylan Groenewegen 1993 27
RUS Andrei Strelkov 1994 26
ITA Silvia Folloni 1995 25
LUX Claire Faber 1998 22
BEL Gerben Thijssen 1998 22

22 GER Andreas Klöden 1975 45
ESP Oscar Grau 1979 41
FRA Thomas Voeckler 1979 41
ESP Joaquin Sobrino 1982 38
FRA Jérémy Roy 1983 37
ESP Victor De La Parte 1986 34
AUS Myfanwy Galloway 1990 30
COL Hernando Bohorquez 1992 28
BEL Eveline Dergent 1992 28
GBR Gaby Shaw 1992 28
BEL Kaat Van der Meulen 1995 25
GBR Rhona Callander 1999 21

23 POL Tomasz Kiendys 1977 43
SLO Simon Spilak 1986 34
FRA Guillaume Bonnafond 1987 33
ESP Maider Oteiza 1988 32
SWE Alexandra Nessmar 1994 26
ITA Martina Toffanin 2000 20

24 AUS Robbie McEwen 1972 48
SUI Laurent Beuret 1986 34
ITA Giorgio Cecchinel 1989 31
RUS Vyacheslav Kuznetsov 1989 31
FRA Marion Sicot 1992 28
BEL Antoine Warnier 1993 27
UZB Alexandra Okhvat 1994 26
USA Lily Williams 1994 26
ITA Edoardo Affini 1996 24
ITA Chiara Consonni 1999 21

25 BRA Clemilda Fernandes Silva 1979 41
FRA Yohann Gène 1981 39
FRA William Bonnet 1982 38
USA Mary Zider 1984 36
NED Evelien Post 1985 35
SLO Anja Rugelj 1986 34
SUI Marcel Wyss 1986 34
ESP Rafael Valls 1987 33
RUS Egor Silin 1988 32
SLO Eugenia Bujak 1989 31
EST Liisi Rist 1991 29
BEL Amaury Capiot 1993 27
GER Jonas Koch 1993 27
FRA Yannis Yssaad 1993 27
POL Alicja Ratajczak 1995 25
NOR Natalie Midtsveen 2001 19

26 FRA Stéphane Poulhiès 1985 35
CAN Valerie Crete 1989 31
BEL Yannick Eijssen 1989 31
ITA Andrea Ciacchini 1990 30
CAN Annie Foreman Mackey 1991 29
ITA David Villella 1991 29
MEX Luis Villalobos 1998 22

27 BEL Evert Verbist 1984 36
SLO Luka Mezgec 1988 32
BEL Dennis Vanendert 1988 32
RSA Karen Dryer 1989 31
UKR Tetyana Mykhaylova 1989 31
USA Taylor Phinney 1990 30
AUT Nathalie Birli 1992 28

28 BLR Vasil Kiryienka 1981 39
FIN Lotta Henttala (Lepistö) 1989 31
VEN Alejandro Monsalve 1989 31
AUS Thomas Palmer 1990 30
NED Michael Vingerling 1990 30
USA Larry Warbasse 1990 30
CRC Kevin Rivera 1998 22
ESP Carlos Canal 2001 19

29 USA George Hincapie 1973 47
MAR Mohammaed Said El Ammoury 1977 43
ITA Luca Ascani 1983 37
ITA Andrea Piechele 1987 33
FRA Aurelien Duval 1988 32
FRA Clement Chevrier 1992 28
ITA Gaia Tortolina 1997 23

30 FRA Sylvain Chavanel 1979 41
FRA Geoffroy Lequatre 1981 39
NED Mascha Pijnenborg 1981 39
GER Marcus Burghardt 1983 37
ITA Manuela Sonzogni 1985 35
CAN Julie Beveridge 1988 32
CAN Leah Kirchman 1990 30
RUS Alexander Evtushenko 1993 27
FRA Pierre-Henri Lecuisinier 1993 27
FRA Manon Souyris 1993 27
GBR Rory Townsend 1995 25
 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
« May
July »

June