sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« September
November »

October

 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
1 AUS Matthew Wilson 1977 43
DEN Betina Cramer 1978 42
ESP Jose Herrada 1985 35
AUS Chloe McConville 1987 33
NED Wout Poels 1987 33
ITA Marco Zamparella 1987 33
NED Kirsten Peetoom 1988 32
GBR Adam Blythe 1989 31
AUS Chloe Hosking 1990 30
ERI Jani Tewelde 1990 30
BEL Sarah Ingelbrecht 1992 28
BEL Sarah Inghelbrecht 1992 28
AUT Alisa van Oijen 1992 28
LTU Milda Jankauskaite 1995 25

2 GBR Emma Silversides 1978 42
ESP Luis Pasamontes 1979 41
ITA Luca Solari 1979 41
AUS Mitchell Docker 1986 34
ITA Antonio Parrinello 1988 32
ITA Andreja Holsedl 1989 31
NOR Cecilie S. Johansen 1989 31
GBR Jake Stewart 1999 21

3 GBR Emma Pooley 1982 38
ITA Vania Rossi 1983 37
COL Miguel Rubiano 1984 36
SLO Ursa Pintar 1985 35
GBR Joscelin Lowden 1987 33
GBR Alex Dowsett 1988 32
FRA Johan Le Bon 1990 30
BEL Sean De Bie 1991 29
NOR Kristian Kulset 1995 25

4 AUS Miranda Griffiths 1981 39
FRA Julien Simon 1985 35
COL Jeffry Romero 1989 31
FRA Jessica Livet 1992 28
USA Kathryn Buss 1993 27
NOR Markus Hoelgaard 1994 26
BEL Demmy Druyts 1995 25
POL Michal Paluta 1995 25

5 RUS Elena Novikova 1975 45
USA Cari Higgins 1976 44
POR Rui Costa 1986 34
BEL Steven Van Vooren 1986 34
BEL Sjoukje Dufoer 1987 33
ITA Daniele Ratto 1989 31
USA Kyle Murphy 1991 29
ITA Silvia Cecchini 1994 26
DEN Pernille Mathiesen 1997 23

6 GBR Kristian House 1979 41
FRA Arnaud Coyot 1980 40
ITA Francesco Ginanni 1985 35
RUS Yulia Ilinikh 1985 35
NED Sigrid Jochems 1987 33
RUS Victoria Kondel 1987 33
ESP Higinio Fernandez 1988 32
SUI Noé Gianetti 1989 31
NED Iris van der Stelt 1992 28
NED Maarten Van Trijp 1993 27
BEL Louis Vervaeke 1993 27
UZB Ulugbek Saidov 1996 24
BEL Julian Mertens 1997 23
AUS Sarah Gigante 2000 20

7 AUT Lisa Lackner 1982 38
ITA Mauro Santambrogio 1984 36
NED Regina Bruins 1986 34
COL Pedro Herrera 1986 34
GBR Tobyn Horton 1986 34
ESP Gorka Izagirre 1987 33
GER Tanja Erath 1989 31
POL Pawel Franczak 1991 29
ITA Nicola Venchiarutti 1998 22

8 SLO Robert Vrecer 1980 40
AUS Katrin Garfoot 1981 39
NED Annemiek van Vleuten 1982 38
GER Simon Strobel 1986 34
UAE Yousif Mirza Banihammad 1988 32
UAE Yousef Mohamed Mirza 1988 32
UKR Viktoriya Vologdnina 1989 31
BEL Sanne Cant 1990 30
ITA Anna Ceolini 1991 29
BEL Kenneth Van Rooy 1993 27
COL Jessica Marcela Parra Rojas 1995 25
RUS Diana Klimova 1996 24
ITA Arianna Sessi 1999 21

9 USA Andrea Dvorak 1980 40
COL Dalivier Ospina 1985 35
COL Juan Arango 1986 34
COL Heiner Rodrigo Parra 1991 29
NOR Miriam Bjornsrud 1992 28
NED Kyara Stijns 1995 25
ESP Paula Lanz Blazque 1996 24
AUS Jessica Pratt 1997 23

10 IRL Caroline Ryan 1979 41
BEL Dominique Cornu 1985 35
ESP Antonio Piedra 1985 35
FRA Pierre Rolland 1986 34
FRA Coralie Demay 1992 28
ITA Paolo Simion 1992 28
GER Jacqueline Dietrich 1996 24
FRA David Gaudu 1996 24
POR Francisco Campos 1997 23
FRA Alexys Brunel 1998 22

11 ESP Francisco Vila 1975 45
POR Sergio Ferreira Sousa 1983 37
POR Sergio Sousa 1983 37
MAS Anuar Manan 1986 34
FRA Matthieu Halleguen 1988 32
RSA Dylan Girdlestone 1989 31
ITA Alessio Taliani 1990 30
FRA Romain Seigle 1994 26
BEL Nicky Degrendele 1996 24
FRA Soline Lamboley 1996 24
FRA Greta Richioud 1996 24
GER Georg Zimmerman 1997 23
BEL Sander De Pestel 1998 22

12 AUS Baden Cooke 1978 42
BRA Flavio Cardoso 1980 40
IRI Mahdi Sohrabi 1981 39
CAN Michael Woods 1986 34
ITA Damiano Caruso 1987 33
DEN André Steensen 1987 33
RUS Anton Vorobyev 1990 30
POL Monika Brzezna 1991 29
FRA Pierre Latour 1993 27
BLR Aliaksandr Riabushenko 1995 25
BEL Nathan Van Hooydonck 1995 25
COL Jhon Rodriguez 1996 24
ITA Sofia Beggin 1997 23
BEL Gilles De Wilde 1999 21

13 CZE Milan Kadlec 1974 46
DEN Cathrine Grage 1976 44
NZL Yvette Hill-Willis 1979 41
BRA Pedra Autran Nicacio 1981 39
COL Carlos Betancur 1989 31
SUI Mirjam Schwager 1989 31
FRA Marion Azam 1991 29
AUT Patrick Konrad 1991 29
CZE Melissa Van Neck 1991 29

14 FRA Frédéric Guesdon 1971 49
ITA Manuel Belletti 1985 35
AUT Mirjam Muckenhuber 1985 35
FRA Steven Tronet 1986 34
POL Pawel Charucki 1988 32
POL Pawel Charucki 1988 32
BEL Sven Jodts 1988 32
AUS Benjamin King 1988 32
SUI Valentine Groß 1991 29
BEL Jelle Mannaerts 1991 29
GBR Illi Gardner 1999 21

15 NOR Camilla Hott-Johansen 1969 51
MEX Veronica Leal Balderas 1977 43
BEL Tom Boonen 1980 40
SLO Gregor Gazvoda 1981 39
SUI Andreas Dietziker 1982 38
NED Kirsten Wild 1982 38
BRA Otavio Bulgarelli 1984 36
BRA Otavio Bulgarelli 1984 36
COL Juan Villegas 1987 33
ESP Luis Mas Bonet 1989 31
ESP Luis Mas 1989 31
CHN Cui Wang 1989 31
NED Esra Tromp 1990 30
GER Michel Koch 1991 29
ITA Chiara Zanettin 1997 23

16 AUS Natasha Perry 1979 41
CAN Erinne Willock 1981 39
NED Sandra van Veghel 1982 38
ESP Oscar Pujol 1983 37
AUT Markus Eibegger 1984 36
JPN Mayuko Hagiwara 1986 34
ITA Eleonora Patuzzo 1989 31
IRL Sam Bennett 1990 30
BEL Antoine Demoitie 1990 30
ESP Igor Merino 1990 30
SUI Jessica Uebelhart 1990 30
SUI Rita Imstepf 1993 27
FRA Clement Venturini 1993 27
ESP Elena Lloret 1994 26
ITA Cristian Scaroni 1997 23
USA Kevin Vermaerke 2000 20

17 DEN Mette Fugl Rasmussen 1980 40
KAZ Alexandr Dyachenko 1983 37
AUS Jessie Maclean 1985 35
BEL Anne Arnouts 1989 31
FRA Benoit Cosnefroy 1995 25
ITA Silvia Magri 2000 20
NED Olav Kooij 2001 19

18 GER Steffen Radochla 1978 42
ESP David Herrero 1979 41
GBR Natalie Creswick 1980 40
SLO Jure Kocjan 1984 36
SUI Pascale Schnider 1984 36
POR Tiago Machado 1985 35
ESP Anna Sanchis Chafer 1987 33
LTU Ausrine Trebaite 1988 32
AUS Leigh Howard 1989 31
NED Floortje Mackaij 1995 25
ITA Attilio Viviani 1996 24
ITA Letizia Borghesi 1998 22

19 NED Adrie Visser 1983 37
RSA Dennis van Niekerk 1984 36
NOR Fredrik Strand Galta 1992 28
ITA Mirko Trosino 1992 28
BEL Toon Aerts 1993 27
CHN Yuemin Ruan 1993 27
SLO Matej Mohoric 1994 26
ITA Mattia Bais 1996 24
USA Janelle Cole 1996 24
USA Thomas Revard 1997 23

20 GER Patrik Sinkewitz 1980 40
BEL Gregory Habeaux 1982 38
NED Monique van der Vorst 1984 36
BRA Alex Correia Diniz 1985 35
AUS Wesley Sulzberger 1986 34
BRA Rafael Mattos Andriato 1987 33
BRA Rafael Andriato 1987 33
ITA Nicola Toffali 1992 28
ITA Matteo Malucelli 1993 27
ITA Rossella Ratto 1993 27
JPN Hiroki Nishimura 1994 26
JPN Masahiro Ishigami 1997 23
ITA Angelica Brogi 1998 22

21 USA Kristin McGrath 1982 38
GER Stephanie Pohl 1987 33
AUT Daniel Schorn 1988 32
BEL Kelly Druyts 1989 31
ESP Egoitz Fernandez 1992 28
POL Adrian Banaszek 1993 27
CAN Adam De Vos 1993 27
FRA Fabien Doubey 1993 27
DEN Marie Shousboe Vilmann 1993 27
ITA Vanja Canvelli 1997 23

22 AUS Mark Renshaw 1982 38
ITA Edoardo Girardi 1985 35
ITA Marcello Pavarin 1986 34
SUI Kathrin Stirnemann 1989 31
NED Chantal van den Broek-Blaak 1989 31
ESP Laura Vilanova 1992 28
EST Aksel Nommela 1994 26
BEL Emiel Planckaert 1996 24
BEL Eli Iserbyt 1997 23
GER Max Kanter 1997 23
GBR Amira Mellor 1997 23

23 USA Chris Horner 1971 49
ESP Jose De Segovia 1982 38
JPN Nariyuki Masuda 1983 37
DEN Jesper Hansen 1990 30
CHN Hongyu Liang 1990 30
NED Maaike Hoek 1991 29
ESP Antonio Pedrero 1991 29
SLO Luca Pibernik 1993 27
NED Chanella Stougje 1996 24
NED Julius Van Den Berg 1996 24

24 XYZ Sergio Fixpointini 1897 123
USA Levi Leipheimer 1973 47
UKR Vitaliy Buts 1986 34
UKR Vitaly Buts 1986 34
NED Suzan Simons 1987 33
SWE Emilia Fahlin 1988 32
ITA Elena Lucchinelli 2001 19

25 ESP Ana Yonta Diez 1975 45
NOR Camilla Sørgjerd 1978 42
USA Lauren Tamayo 1983 37
COL Laura Camila Lozano Ramirez 1986 34
ESP Lorena Llamas Garcia 1987 33
POR Antonio Carvalho 1989 31
ITA Mattia Cattaneo 1990 30
ITA Azzura D’Intino 1991 29
ITA Davide Formolo 1992 28
ITA Leonardo Basso 1993 27
ITA Chiara Vannucci 1993 27
FRA Alexandre Delettre 1997 23
SUI Joël Suter 1998 22

26 ESP Inmaculada Pereiro 1972 48
GBR Sarah Storey 1978 42
CHI Carlos Oyarzun 1981 39
GER Paul Martens 1983 37
ESP Benjamin Prades 1983 37
LTU Aidis Kruopis 1986 34
USA Lauren Hecht 1987 33
ITA Gabriele Tassinari 1987 33
MEX Mayra Rocha 1988 32
RSA Claudine Janse van Rensburg 1989 31
ITA Mirco Maestri 1991 29
RUS Alexandra Goncharova 1992 28
COL Carlos Mario Ramirez 1994 26
CRO Josip Rumac 1994 26
ITA Gaia Masetti 2001 19

27 FRA Jean-Luc Delpech 1979 41
BLR Aleksandr Kuschynski 1979 41
POL Bartosz Huzarski 1980 40
USA Flavia Oliveira 1981 39
FRA Joanne Duval 1988 32
NED Sanne van Paassen 1988 32
VEN Carlos Johan Galviz 1989 31
RUS Marina Likhanov 1990 30
DEN Birgitte Krogsgaard 1991 29
KAZ Artyom Zakharov 1991 29
ITA Jessica Paganelli 1993 27
NED Rebecca Talen 1993 27
BEL Molly Meywisch 1995 25

28 GER Ina Teutenberg 1974 46
NED Reinier Honig 1983 37
ITA Andrea Peron 1988 32
AUS Timothy Roe 1989 31
FRA Warren Barguil 1991 29
BEL Victor Campenaerts 1991 29
NOR Adrian Aas Stien 1992 28
NAM Vera Adrian 1993 27
NED Karlijn Swinkels 1998 22

29 CAN Dominique Rollin 1982 38
ESP Mireia Epelde Bikendi 1985 35
NED Marieke van Witzenburg 1985 35
NED Anne de Wildt 1989 31
SLO Primož Roglič 1989 31
BEL Tom Devriendt 1991 29
LAT Emils Liepins 1992 28
ITA Alberto Bettiol 1993 27
ITA Niccolo Bonifazio 1993 27
NZL Lauretta Hanson 1994 26
AUT Christina Schweinberger 1996 24
AUT Kathrin Schweinberger 1996 24
ITA Imerio Cima 1997 23
GER Martin Salmon 1997 23

30 USA Tom Zirbel 1978 42
ITA Manuel Quinziato 1979 41
ESP Ruben Perez 1981 39
CAN Martin Gilbert 1982 38
NED Floris Goesinnen 1983 37
LUX Chantal Hoffmann 1987 33
UKR Mykhaylo Kononenko 1987 33
BEL Julien Stassen 1988 32
FRA Clément Koretzky 1990 30
BEL Tim Merlier 1992 28
FRA Charles Planet 1993 27
BEL Jenthe Biermans 1995 25
POR Jose Fernandes 1995 25
AUT Astrid Gassner 1995 25
GBR Connor Swift 1995 25
ESP Elisabeth Escursell Valero 1996 24
POL Alan Banaszek 1997 23

31 FRA Jeannie Longo 1958 62
NED Vera Koedooder 1983 37
USA Lindsay Bayer 1984 36
GER Dominic Klemme 1986 34
AUS Gracie Elvin 1988 32
SUI Larissa Brühwiler 1993 27
FRA Fabien Grellier 1994 26
RUS Matvey Mamykin 1994 26
ITA Roberta Tasca 1994 26
ISR German Nicolas Tivani 1995 25
BEL Milan Menten 1996 24
POR Andre Carvahalo 1997 23
COL Ivan Ramiro Sosa 1997 23
 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
« September
November »

October