sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« June
August »

July

 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
1 BEL Björn Leukemans 1977 42
SUI Johann Tschopp 1982 37
ITA Morris Possoni 1984 35
ITA Eva Lechner 1985 34
NED Tom Jelte Slagter 1989 30
GBR Andrew Fenn 1990 29
BEL Valérie Robert 1991 28
NOR Daniel Hoelgaard 1993 26
BEL Nathalie Nijns 1993 26
JPN Marino Kobayashi 1994 25
FRA Elie Gesbert 1995 24
ITA Alessandro Pessot 1995 24
BLR Ksenia Tuhai 1995 24
CZE Nikola Noskova 1997 22
NOR Ingvild Gaaskjenn 1998 21
ITA Laura Tomasi 1999 20

2 NAM Joris Harteveld 1968 51
BEL Jürgen Roelandts 1985 34
RUS Nikolai Trussov 1985 34
NED Lucinda Brand 1989 30
DEN Patrick Clausen 1990 29
AUS Jenelle Crooks 1994 25
ITA Mattia Frapporti 1994 25

3 UKR Mikhaylo Khalilov 1975 44
RUS Sergey Firsanov 1982 37
IRL Nicholas Roche 1984 35
ITA Fabio Aru 1990 29
FRA Theo Vimpere 1990 29
FRA Romain Le Roux 1992 27
GRE Argiro Milaki 1992 27
CHN Yuanyuan Tian 1992 27
EST Mihkel Raim 1993 26
POR Nuno Bico 1994 25
ITA Anna Zita Maria Stricker 1994 25
IRL Mark Downey 1996 23

4 CAN Andrew Randell 1974 45
RUS Vladimir Gusev 1982 37
BEL Gert Dockx 1988 31
NED Nina Kessler 1988 31
NOR Stine Borgli 1990 29
NOR Line Marie Gulliksen 1990 29
BEL Dries De Bondt 1991 28
BEL Dries De Bondt 1991 28
NED Anouk Kerstens 1991 28
ESP Ibai Salas 1991 28
DEN Nicolai Brøchner 1993 26
USA Daniel Eaton 1993 26
GBR Amy Hill 1995 24

5 NED Marieke van Wanroij 1979 40
BEL Philippe Gilbert 1982 37
RUS Ekaterina Malomoura 1982 37
GUA Manuel Rodas 1984 35
GER Alexander Gottfried 1985 34
NOR Alexander Kristoff 1987 32
RUS Alexei Tsatevich 1989 30
NED Femke Van Kessel 1989 30
NED Brian Kamstra 1993 26
GER Lisa Klein 1996 23

6 ITA Fortunato Baliani 1974 45
COL Luis Laverde 1979 40
FRA Yannick Talabardon 1981 38
ITA Alan Marangoni 1984 35
AUS Tiffany Cromwell 1988 31
DEN Christopher Juul Jensen 1989 30
GBR Josh Edmondson 1992 27
LAT Lija Laizane 1993 26
POR Ruben Guerreiro 1994 25
BEL Thomas Deruette 1995 24
ITA Giacomo Tomio 1995 24
UKR Mark Padun 1996 23
BEL Fenna Vanhoutte 1997 22

7 GBR Sharon Laws 1974 45
RUS Serguei Klimov 1980 39
FRA Beatrice Thomas 1981 38
ITA Simone Stortoni 1985 34
COL Carlos Martinez 1988 31
SUI Jasmin Achermann 1989 30
ARG Daniel Diaz 1989 30
USA Nathan Brown 1991 28
VEN Pedro Sequera 1991 28
AUS Grace Brown 1992 27
CAN Kristofer Dahl 1992 27
FRA Damien Touze 1996 23

8 ITA Paolo Tiralongo 1977 42
ARG Francisco Chamorro 1981 38
FRA Sophie Creux 1981 38
ESP Daniel Navarro 1983 36
THA Jutatip Maneephan 1988 31
NZL Jesse Sergent 1988 31
USA Maura Kinsella 1991 28
ESP Jorge Arcas 1992 27
CAN Jasmin Duehring 1992 27
COL Blanca Liliana Moreno Canchon 1992 27
NED Sabrina Stultiëns 1993 26
GER Phil Bauhaus 1994 25
RUS Vladislav Kulikov 1996 23

9 BEL Preben Van Hecke 1982 37
EST Gert Joeaar 1987 32
RUS Arkimedes Arguelyes 1988 31
ESP Lucia Gonzalez Blanco 1990 29
FRA Maxime Cam 1992 27
USA Ruth Winder 1993 26
GBR Hugh Carthy 1994 25
NZL Grace Anderson 1997 22
ITA Francesco Romano 1997 22
AUS Harrison Sweeny 1998 21

10 COL Victor Hugo Peña 1974 45
GER Sarah Düster 1982 37
COL Hector Paez 1982 37
SWE Michael Stevenson 1984 35
ESP Diego Milan 1985 34
ITA Thomas Bertolini 1988 31
POL Adam Stachowiak 1989 30
FRA Gregoire Tarride 1991 28
GBR George Harper 1992 27
FRA Florian Senechal 1993 26
SUI Dimitri Bussard 1996 23

11 ESP Jose Antonio Lopez 1976 43
AUS Hilton Clarke 1979 40
ESP Juan Jose Oroz 1980 39
ITA Daniele Pietropolli 1980 39
RUS Artem Ovechkin 1986 33
ESP Igor Romero 1986 33
ITA Davide Malacarne 1987 32
AUS Lucy Kennedy 1988 31
NED Marissa Otten 1989 30
RUS Maxim Pokidov 1989 30
CZE Petr Vakoc 1992 27
ITA Andrea Zordan 1992 27
AUS Caleb Ewan 1994 25
NED Hartthijs De Vries 1996 23
AUS James Whelan 1996 23
RUS Pavel Sivakov 1997 22

12 SLO Jure Golcer 1977 42
SLO Jure Golcer 1977 42
CAN Keven Lacombe 1985 34
FRA Nacer Bouhanni 1990 29
POL Paulina Guz 1991 28
NOR Emilie Moberg 1991 28
BEL Yorben Van Tichelt 1994 25
SLO Domen Novak 1995 24
ITA Martina Biolo 1996 23
FRA Valentin Madouas 1996 23

13 CAN Tara Whitten 1980 39
CAN Tara Whitten 1980 39
GER Andreas Schillinger 1983 36
NED Noortje Tabak 1988 31
AUS Jack Bobridge 1989 30
GER Lea Feder 1991 28
RUS Lidia Malakhova 1991 28
DEN Julie Leth 1992 27
KAZ Dias Omirzakov 1992 27
SUI Linda Indergand 1993 26
FRA Kevin Ledanois 1993 26
GER Franziska Koch 2000 19

14 GBR Graham Briggs 1983 36
ARG Emanuel Mini 1986 33
ITA Simona Frapporti 1988 31

15 ITA Paolo Bailetti 1980 39
NED Inge Klep 1981 38
BEL Sébastien Rosseler 1981 38
ITA Cristian Benenati 1982 37
ESP Alan Perez 1982 37
AUT Bernadette Schober 1984 35
NED Nathalie Jolink 1985 34
CHN Cheng Ji 1987 32
ITA Diego Ulissi 1989 30
HKG Fan Li Shen 1991 28
NED Jessica Smits 1991 28
POL Mateusz Nowak 1992 27
POR Rafael Reis 1992 27
ARG Hugo Angel Velazquez 1992 27
ITA Michela Pavin 1994 25
POL Patryk Stosz 1994 25
BEL Otto Vergaerde 1994 25
RUS Svetlana Vasilieva 1995 24

16 ITA Stefano Garzelli 1973 46
AUS Kirsty Broun 1979 40
GER André Greipel 1982 37
ITA Alessandro Bazzana 1984 35
VEN Serika Guluma Ortiz 1990 29
CAN Simon Lambert-Lamay 1990 29
ITA Luca Chirico 1992 27
ITA Lara Vieceli 1993 26

17 EST Jaan Kirsipuu 1969 50
POR Rui Miguel Barbosa Sousa 1976 43
BEL Leif Hoste 1977 42
ITA Noemi Cantele 1981 38
SUI Martin Kohler 1985 34
NOR Frederik Wilmann 1985 34
NED Leonie Lubbinge 1986 33
BEL Edwig Cammaerts 1987 32
SLO Blaz Jarc 1988 31
ESP Omar Fraile 1990 29
RUS Sergey Pomoshnikov 1990 29
NED Barry Markus 1991 28
GBR Alice Barnes 1995 24
BEL Remy Mertz 1995 24
GBR Lucy Shaw 1997 22

18 ESP Javier Moreno 1984 35
POL Mateusz Komar 1985 34
AUS Kimberley Wells 1985 34
AUS Simon Clarke 1986 33
ISR Ran Margaliot 1988 31
GER Mieke Kröger 1993 26
ERI Amanuel Gebrezgabihier 1994 25
FRA Justine Morinaud 1994 25
ITA Giorgia Fraiegari 1995 24
URU Mauricio Moreira 1995 24
SUI Sina Frei 1997 22
AUS Ella Harris 1998 21

19 ITA Silvia Valsecchi 1982 37
LUX Laurent Didier 1984 35
FRA Laurent Pichon 1986 33
IRL Lydia Boylan 1987 32
NED Janieke Kalsbeek 1988 31
FIN Joonas Henttala 1991 28
IRL Stephan Clancy 1992 27
NED Marieke Kempe 1992 27
ITA Alessia Bulleri 1993 26

20 LUX Suzie Godart 1962 57
NED Joost van Leijen 1984 35
BEL Davina Beke 1986 33
GBR Mark McNally 1989 30
USA Tayler Wiles 1989 30
SLO Klemen Stimulak 1990 29
NED Marjolein Claessen 1991 28
GER Lisa Lengauer 1991 28
FRA Julien Morice 1991 28
FIN Matti Manninen 1992 27
ESP Yessica Perez Torrente 1992 27
ITA Chiara Stefanazzi 1992 27
ITA Andrea Vendrame 1994 25
BEL Julien Mortier 1997 22

21 BEL Bert De Waele 1975 44
GER Stefan Schumacher 1981 38
GBR Anne Ewing 1987 32
ITA Chiara Vanni 1989 30
BEL Evelyn Arys 1990 29
NED Jasper Bovenhuis 1991 28
AUT Jacqueline Hahn 1991 28
FRA Steffi Jamoneau 1991 28
ITA Umberto Marengo 1992 27
FRA Jérémy Maison 1993 26
ITA Leonardo Fedrigo 1996 23

22 POR Ester Alves 1981 38
BEL Dries Devenyns 1983 36
GER Elke Gebhardt 1983 36
CAN Ryan Anderson 1987 32
NZL Sam Bewley 1987 32
CAN Justine Clift 1987 32
GBR Chris Opie 1987 32
LTU Rasa Leleivyte 1988 31
GBR Hayley Simmonds 1988 31
FRA Kenny Elissonde 1991 28
ITA Luisa Zenna 1995 24
ITA Letizia Paternoster 1999 20

23 GER Judith Arndt 1976 43
UKR Oleksandr Kvachuk 1983 36
BEL Ann Sophie Duyck 1987 32
GER Björn Thurau 1988 31
NED Lars van der Haar 1991 28
BEL Bo Carless 1993 26
GBR Hannah Layland 1994 25
ITA Marika Campagnaro 1996 23
NOR Susanne Andersen 1998 21

24 ITA Alberto Ongarato 1975 44
ESP Aitor Perez 1977 42
ISR Michal Ella 1987 32
BEL Kevin de Mesmaeker 1991 28
NED Laura van der Kamp 1992 27
BEL Michael Goolaerts 1994 25
AUS Emily Roper 1994 25

25 CAN Sue Schlatter 1963 56
UKR Ruslan Pidgornyy 1977 42
FRA Jean-Eudes Demaret 1984 35
FRA Guillaume Levarlet 1985 34
NED Alie Gercama 1990 29
SLO Laura Simenc 1990 29
ESP Rocio Loureda 1991 28
ESP Ane Ziaran 1991 28
NZL Sharlotte Lucas 1992 27
ITA Filippo Ganna 1996 23
ESP Jaume Sureda 1996 23
ITA Silvia Persico 1997 22
ITA Alexander Konychev 1998 21

26 SLO Matic Strgar 1982 37
ITA Tiziano Dall'Antonia 1983 36
FRA Brice Feillu 1985 34
RUS Ivan Kovalev 1986 33
CRO Kristijan Durasek 1987 32
FRA Romain Lemarchand 1987 32
BEL Julien Vermote 1989 30
ESP Jesus Herrada 1990 29
NED Danny van Poppel 1993 26
FRA Lorenzo Manzin 1994 25
BEL Nathalie Verschelden 1994 25
ITA Vittoria Reati 1996 23
DEN Emma Norsgaard Jørgensen 1999 20
KAZ Svetlana Pachshenko 2000 19

27 ITA Alessandro Bertolini 1971 48
AUS Allan Davis 1980 39
RUS Tatiana Antoshina 1982 37
NED Martijn Maaskant 1983 36
NED Willy Kanis 1984 35
FRA Julien Berard 1987 32
ITA Federica Primavera 1990 29
GER Anna Bianca Schnitzmeier 1990 29
SRB Maja Savic 1994 25

28 GBR Julia Shaw 1965 54
BEL Carol Eduard Novak 1976 43
NED Bianca van den Hoek 1976 43
NED Alma Koelemeijer 1983 36
ESP David Gutierrez P. 1987 32
BEL Sep Vanmarcke 1988 31
BEL Frederik Frison 1992 27
MEX Ingrid Drexel Clouthier 1993 26
NOR Rasmus Fossum Tiller 1996 23
RUS Maria Novolodskaya 1999 20

29 ESP Francisco Perez 1978 41
ESP Javier Chacon 1985 34
COL Michael Rodriguez 1989 30
GBR no name 1990 29
GBR Erick Rowsell 1990 29
SUI Lukas Jaun 1991 28
ITA Nicolas Marini 1993 26

30 ESP Vicente Reynes 1981 38
BEL Olivier Pardini 1985 34
NED Mirthe Wagenaar 1987 32
COL Julian Arredondo 1988 31
ESP Angel Madrazo 1988 31
SUI Matteo Badilatti 1992 27
DEN Jonas Gregaard 1996 23
USA Zeke Mostov 1996 23
ITA Lisa De Ranieri 1997 22
GBR Abby-Mae Parkinson 1997 22
GER Christa Riffel 1998 21

31 IRI Amir Zargari 1980 39
ITA Diego Caccia 1981 38
BLR Tatsiana Sharakova 1984 35
FRA Rémi Di Gregorio 1985 34
UKR Svetlana Paulikaite 1985 34
BEL Dries Hollanders 1986 33
ESP Garikoitz Bravo 1989 30
GBR Alice Cobb 1995 24
FRA Thibault Guernalec 1997 22
NED Sylvie Swinkels 2000 19
 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
« June
August »

July