sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« November
January »

December

 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
1 RUS Eduard Vorganov 1982 37
GBR Gabriella Durrin 1984 35
AUS Alexis Rhodes 1984 35
DEN Fie Larsen 1993 26
ESP Gotzon Udondo 1993 26

2 USA Janel Holcomb 1978 41
RUS Alexander Efimkin 1981 38
RUS Vladimir Efimkin 1981 38
CRO Mia Radotic 1984 35
NED Nathalie van Katwijk 1985 34
FRA Nicolas Edet 1987 32
NED Dennis van Winden 1987 32
SUI Lise Müller 1989 30
BEL Tara Gins 1990 29
FRA Angelo Tulik 1990 29
NED Koen Bouwman 1993 26
ITA Simone Velasco 1995 24
NED Claudia Jongerius 1998 21

3 NED Bram Tankink 1978 41
NZL Clinton Avery 1987 32
ITA Manuele Boaro 1987 32
FRA Benjamin Le Montagner 1988 31
CAN Gillian Carleton 1989 30
NED Peter Koning 1990 29
VEN Keyla Garcia 1992 27
USA Ellen Noble 1995 24
ESP Margarita Lopez Llull 1997 22

4 AUT Lisa Pleyer 1978 41
GBR Rebecca Curley 1981 38
CRO Matija Kvasina 1981 38
DEN Brian Bach Vandborg 1981 38
NED Stefan Cohnen 1982 37
AUS Cameron Peterson 1983 36
FRA Fabrice Jeandesboz 1984 35
ESP Marcos Garcia 1986 33
ITA Valentina Bastianelli 1987 32
BLR Alena Sitsko 1987 32
BEL Kevin De Jonghe 1991 28
NED Steven Lammertink 1993 26
NED Taco van der Hoorn 1993 26
NOR Katrine Aalerud 1994 25
SLO Urska Zigart 1996 23
NED Meike Uiterwijk Winkel 1999 20

5 USA Lucas Euser 1983 36
AUS Bernard Sulzberger 1983 36
BEL Gianni Meersman 1985 34
ESP Francisco Aramendia 1986 33
GBR Joanna Rowsell 1988 31
FRA Elodie Hegoburu 1989 30
NED Britt Jansen 1991 28
ISR Guy Sagiv 1994 25
NZL Holly Edmondston 1996 23

6 ESP Alberto Contador 1982 37
SUI Patricia Schwager 1983 36
COL Janier Acevedo 1984 35
RSA Daryl Impey 1984 35
POR Rui Pedro Vinhas 1986 33
CHN Yuzhuo Zhang 1987 32
CAN Sara Bergen 1988 31
FRA Lilian Calmejane 1992 27
BAR Russell Elcock 1993 26
ITA Simona Bortolotti 1994 25
AUT Verena Eberhardt 1994 25
ITA Umberto Orsini 1994 25

7 FRA Jimmy Engoulvent 1979 40
CZE Jan Barta 1984 35
CAN Mark Batty 1986 33
AUT Matthias Brändle 1989 30
ITA Danilo Celano 1989 30
CZE Ondrej Cink 1990 29
POL Lukasz Wisniowski 1991 28
CUB Arlenis Sierra 1992 27
GER Rick Zabel 1993 26
ITA Elena Leonardi 1995 24
RUS Stepan Kurianov 1996 23

8 RSA Cashandra Slingerland 1974 45
USA Jeff Louder 1977 42
FRA Francis Mourey 1980 39
POL Sylwia Kapusta-Szydlak 1982 37
LTU Ignatas Konovalovas 1985 34
ESP Benat Txoperena 1991 28
GBR Matthew Holmes 1993 26
ROU Ana Maria Covrig 1994 25
MEX Lizbeth Salazar 1996 23
ESP Jose Daniel Viejo 1997 22

9 NED Daniella Moonen 1977 42
CZE Katerina Nash 1977 42
CAN Ryder Hesjedal 1980 39
RSA Ashleigh Moolman 1985 34
SUI Mathias Frank 1986 33
BEL Latoya Brulee 1988 31
ITA Massimo Rosa 1995 24
ITA Chiara Perini 1997 22

10 NZL Jeannie Kuhajec 1973 46
DEN Mia Eskebjerg 1980 39
ITA Paolo Longo Borghini 1980 39
SLO Tjasa Rutar 1984 35
BEL Sander Armee 1985 34
POR Cesar Fonte 1986 33
RUS Valerey Valynin 1986 33
COL Sergio Henao 1987 32
GER Denise Zuckermandel 1988 31
ITA Elisa Longo Borghini 1991 28
DEN Jonas Vingegaard Rasmussen 1996 23
ESP Manuel Peñalver 1998 21

11 USA Laura Van Gilder 1964 55
UKR Eivgenia Vysotska 1975 44
FRA Laszio Bodrogi 1976 43
NZL Melissa Holt 1976 43
AUS Ben Day 1978 41
GER René Weissinger 1978 41
USA Starla Teddergreen 1979 40
NED Arnoud van Groen 1983 36
RUS Yulia Blindyuk 1984 35
RUS Elena Kuchinskaya 1984 35
ITA Chiara Ciuffini 1985 34
CZE Zdeněk Štybar 1985 34
FRA Christophe Laporte 1992 27
ITA Simone Sterbini 1993 26

12 GER Christina Becker 1977 42
EST Grete Treier 1977 42
NED Thomas Rabou 1983 36
FRA Matthieu Ladagnous 1984 35
ITA Veronica Alessio 1987 32
GER Martina Zwick 1989 30
NED Sofie de Boer 1990 29
ESP Ariadna Amaya Martioda 1990 29
ESP Ane Santesteban 1990 29
NED Julia Soek 1990 29
AUS Annette Edmondson 1991 28
AUS Brenton Jones 1991 28
CHN Weina Yan 1991 28

13 ITA Denis Bertolini 1977 42
BEL Marie Dessert 1981 38
FRA Guillaume Faucon 1986 33
USA Amanda Miller 1986 33
GBR Peter Williams 1986 33
CHN Jun Kiang 1989 30
ESP Mikel Landa 1989 30
CHN Yue Bai 1992 27
ESP Jon Ander Insausti 1992 27
COL Hernan Aguirre 1995 24
BEL Sara Verhaest 1995 24
UZB Ekaterina Knebeleva 1996 23

14 AUS Felicity Wardlaw 1977 42
USA Alison Powers 1979 40
VEN Carlos Jose Ochoa 1980 39
AUS Rochelle Gilmore 1981 38
CHN Han Feng 1985 34
KAZ Andrey Zeits 1986 33
CAN Alison Jackson 1988 31
HKG Zhao Juan Meng 1989 30
BEL Tom Dernies 1990 29
ITA Nicola Ruffoni 1990 29
CHN Huang Dong Yan 1993 26
DEN Alexander Kamp 1993 26
AUS Jason Lowndes 1994 25
SLO Urska Bravec 1996 23
ITA Alice Gasparini 1997 22

15 BEL Cindy Vandermeulen 1980 39
USA John Murphy 1984 35
ITA Nicola Gaffurini 1989 30
ITA Corinna Defilé 1994 25
SLO Hajdi Zajc 1998 21

16 BEL Niko Eeckhout 1970 49
ITA Francesco Failli 1983 36
POL Marta Kozakiewicz 1985 34
SUI Andrea Wolfer 1987 32
LTU Edita Janeliunaite 1988 31
CZE Jiri Polnicky 1989 30
BRA André de Souza Almeida 1992 27
GBR Harriet Owen 1993 26
USA Alexey Vermeulen 1994 25
GER Jonas Tenbrock 1995 24

17 GER Robert Retschke 1980 39
BEL Hannah Verhaeghe 1988 31
USA Allie Dragoo 1989 30
NOR Sondre Holst Enger 1993 26
SWE Ellinor Huusko 1996 23
AUT Marlene Schilling 1996 23

18 CAN Michael Barry 1975 44
NOR Tone Hatteland Lima 1979 40
SLO Janez Brajkovic 1983 36
AUS Jonathan Clarke 1984 35
POR Ricardo Vilela 1987 32
GBR Elizabeth Deignan 1988 31
AUS Grace Sulzberger 1988 31
GBR Michael Cuming 1990 29
FRA Rudy Barbier 1992 27
LTU Gabriele Jankute 1993 26
CAN Audrey Labrie 1994 25
DEN Mads Pedersen 1995 24

19 GBR Claire Thomas 1972 47
NED Jessica Glasbergen 1979 40
NED Nadia Stappenbelt 1990 29
ESP Bianca Martin Ortega 1992 27
USA Brendan Rhim 1995 24

20 AUS Michael Rogers 1979 40
SUI Michael Albasini 1980 39
GBR Ian Bibby 1986 33
ITA Matteo Busato 1987 32
BEL Stef Van Zummeren 1991 28
BEL Loic Vliegen 1993 26
ITA Michael Bresciani 1994 25
ITA Giulio Ciccone 1994 25
AUS Ellen Skerritt 1994 25
BEL Stan Dewulf 1997 22
ESP Naia Leonet Irureta 1997 22

21 ARG Jose Antogna 1976 43
BEL Iljo Keisse 1982 37
UZB Olga Drobysheva 1984 35
UKR Olena Sharga 1986 33
GBR Danielle Christmas 1987 32
ITA Alberto Contoli 1987 32
COL David Lozano 1988 31
ITA Andrea Vaccher 1988 31
COL Edwin Avila 1989 30
CHN Niman Song 1990 29
SVK Michal Kolar 1992 27
FRA Lucie Pader 1992 27

22 IRL Siobhan Horgan 1978 41
CAN Veronique Fortin 1980 39
RSA Leana De Jager 1981 38
ESP Jose Vicente Toribio 1985 34
AUS Alexander Edmondson 1993 26
UZB Kamila Jdanova 1994 25
CAN Roxanne Pepin 1994 25

23 AUT Thomas Rohregger 1982 37
LTU Urte Juodvalkyte 1986 33
AUS Shara Gillow 1987 32
CHN Li Huang 1988 31
FRA Jean-Lou Paiani 1988 31
SVK Juraj Sagan 1988 31
NED Oscar Riesebeek 1992 27
AUT Felix Großschartner 1993 26
MDA Nicolai Tanovitchi 1993 26
RUS Olga Deiko 1995 24

24 GER Manuela Hartl 1975 44
USA Thomas Peterson 1986 33
GBR Emma Trott 1989 30
GBR Amy Roberts 1994 25
USA Jennifer Valente 1994 25
BEL Kenny Molly 1996 23

25 NED Danielle Bekkering 1976 43
ITA Moreno Moser 1990 29
SUI Valentin Baillifard 1993 26
ITA Marco Maronese 1994 25
GER Konrad Gessner 1995 24

26 USA Meredith Miller 1973 46
NED Laura Turpijn 1978 41
ESP Xavier Florencio 1979 40
ITA Claudio Corioni 1982 37
RSA Robyn De Groot 1982 37
GBR Jonathan Tiernan-Locke 1984 35
LTU Gediminas Bagdonas 1985 34
NED Tom Leezer 1985 34
ITA Marco Canola 1988 31
CHN Meiyin Wang 1988 31
ITA Vittoria Guazzini 2000 19

27 NED Roy Curvers 1979 40
FRA Benoît Daeninck 1981 38
USA Amber Gaffney 1982 37
HUN Peter Kusztor 1984 35
NED Kim van Dijk 1984 35
ITA Francesca Faustini 1988 31
AUS Shannon Malseed 1994 25

28 ITA Alessandro Proni 1982 37
ITA Emma Marcelli 1985 34
USA Lauren Stephens 1986 33
GER Julian Kern 1989 30
NOR Odd Christian Eiking 1994 25
KAZ Yuriy Natarov 1996 23

29 ARG Evelyn Garcia 1982 37
FRA Florian Guillou 1982 37
USA Nicole Justice 1985 34
ESP Juan Jose Lobato 1988 31
ROU Serghei Tvetcov 1988 31
USA Alex Bowden 1989 30
NED Christel Janssen 1990 29
RSA Willie Smit 1992 27
NED Lennard Hofstede 1994 25
BEL Franklin Six 1996 23

30 VEN Sandra Gomez 1971 48
FRA David Le Lay 1979 40
NED Lars Boom 1985 34
GBR Nikki Harris 1986 33
ITA Stiven Fanelli 1987 32
LTU Evaldas Siskevicius 1988 31
NED Tessa van Nieuwpoort 1991 28
ITA Veronica Cornolti 1994 25

31 GER Esther Fennel 1981 38
AUS Steele Von Hoff 1987 32
THA Sutharat Boonsawat 1988 31
AUS Amy Cure 1992 27
BEL Ludwig De Winter 1992 27
SVK Lucia Valachova 1997 22
ITA Silvia Pollicini 1998 21
 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
« November
January »

December