sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« February
April »

March

 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
1 CAN Bruno Langlois 1979 40
CAN Bruno Langlois 1979 40
FIN Sari Saarelainen 1981 38
AUS Erin Kinnealy 1984 35
BEL Maarten Neyens 1985 34
BEL Joeri Bueken 1991 28
ESP Ruben Fernandez 1991 28
VEN Lilibeth Chacon 1992 27
BEL Dylan Teuns 1992 27
POL Przemyslaw Kasperkiewicz 1994 25
SLO Anita Znidarsic 1996 23
GBR Abigail Van Twisk 1997 22

2 POL Sylwester Szmyd 1978 41
AUT Barbara Tesar 1982 37
ESP Igor Anton 1983 36
FRA Olivier Bonnaire 1983 36
ITA Manuele Caddeo 1986 33
BEL Kim Schoonbaert 1986 33
NED Monique van de Ree 1988 31
ITA Federica Nicolai 1995 24
ITA Alessandro Fedeli 1996 23
BEL Jasper Philipsen 1998 21
NED Lonneke Uneken 2000 19

3 MEX Raul Alcala 1964 55
ESP David Blanco 1975 44
CRO Radoslav Rogina 1979 40
ESP Cristina Alcalde 1980 39
FRA Cyril Lemoine 1983 36
ESP Itxaso Leunda 1984 35
USA Steven Cozza 1985 34
BEL Jonathan Bertrand 1988 31
DEN Rikke Lønne 1988 31
POL Kamil Zielinski 1988 31
NZL Dion Smith 1993 26
ESP Cristian Rodríguez 1995 24

4 GBR Helen Wyman 1981 38
BEL Isabelle Beckers 1983 36
AUS Darren Lapthorne 1983 36
ITA Annalisa Cucinotta 1986 33
SWE Michael Olsson 1986 33
NED Annika Heijnen 1988 31
ITA Enrico Barbin 1990 29
FRA Annabelle Dreville 1995 24
LUX Tom Wirtgen 1996 23
ECU Jhonatan Narvaez 1997 22
AUS Samuel Munday 1998 21

5 GER Christian Knees 1981 38
COL Carlos Quintero 1986 33
FRA Honorine Martin 1987 32
MDA Alexandr Braico 1988 31
ITA Gianfranco Zilioli 1990 29
MEX Ulises Alfredo Castillo 1992 27
FRA Alexis Gougeard 1993 26

6 ISR Shani Bloch 1979 40
USA Liz Hatch 1980 39
SWE Veronica Andreasson 1981 38
SUI Simon Zahner 1983 36
POL Tomasz Marczynski 1984 35
CHN Lang Meng 1984 35
RUS Evgeniy Kovalev 1989 30
POR Nelson Oliveira 1989 30
SWE Sara Olsson 1990 29
ESP Gloria Rodriguez 1992 27
ITA Giulia Ronchi 1992 27
RUS Ivan Savitsky 1992 27
RUS Ivan Savitsky 1992 27
VIE Thi That Nguyen 1993 26
GER Nils Politt 1994 25
ITA Gemma Sernissi 2000 19

7 ARG Maximiliano Richeze 1983 36
ITA Rino Zampilli 1984 35
ITA Alessandro Bisolti 1985 34
POL Maciej Bodnar 1985 34
RUS Anastasiya Chulkova 1985 34
RUS Pavel Kochetkov 1986 33
ITA Damiano Margutti 1986 33
USA Lia Winfield 1986 33
RUS Denis Galimzyanov 1987 32
KAZ Rusian Tleubayev 1987 32
MDA Sergiu Cioban 1988 31
SUI Jonathan Fumeaux 1988 31
RUS Artur Ershov 1990 29
USA Abigail Mickey 1990 29
HKG Qian Yu Yang 1993 26
CAN Benjamin Perry 1994 25

8 NED Joost Posthuma 1981 38
COL Robinson Chalapud 1984 35
ITA Chiara Nadalutti 1985 34
BEL Maxime Vantomme 1986 33
AUS Peta Mullens 1988 31
RUS Alexander Foliforov 1992 27
ITA Alice Tagliapietra 1993 26
ISR Guy Niv 1994 25

9 ESP Francisco Mancebo 1976 43
USA Katharine Carroll 1981 38
AUS Rachel Neylan 1982 37
ITA Roberto Ferrari 1983 36
BEL Benjamin Gourgue 1986 33
ITA Stefano Borchi 1987 32
GBR Andrew Tennant 1987 32
PAN Yelko Gomez 1989 30
DEN Rasmus Guldhammer 1989 30

10 ESP Eladio Jimenez 1976 43
ITA Paolo Cravanzola 1986 33
NED Berden de Vries 1989 30
NZL Reta Trotman 1989 30
GBR Luke Rowe 1990 29
ITA Alice Algisi 1993 26

11 NED Kai Reus 1985 34
EST Tanel Kangert 1987 32
ITA Stefano Pirazzi 1987 32
BEL Hélène Vander Massen 1988 31
CAN Anika Todd 1990 29
DEN Sebastian Lander 1991 28
MEX Marcela Elizabeth Prieto Castaneda 1992 27
ITA Manuel Senni 1992 27
FRA David Menut 1993 26
AUT Christina Perchtold 1993 26
BEL Tiesj Benoot 1994 25
NED Mareille Meijering 1995 24
NED Minke Bakker 1997 22
AUS Declan Irvine 1999 20

12 GBR Jeremy Hunt 1974 45
BEL Staf Scheirlinckx 1979 40
NED Jens Mouris 1980 39
KAZ Yevgeni Nepomnyachsniy 1987 32
ERI Merom Russom 1987 32
SUI Michael Bär 1988 31
AUS Nathan Haas 1989 30
NED Jesper Asselman 1990 29
FRA Mélodie Lesueur 1990 29
AUS Ruby Livingstone 1993 26
TUR Ahmet Orken 1993 26
GBR Kate Archibald 1994 25
KAZ Marzhan Baitleuova 1994 25
FRA Nans Peters 1994 25
ITA Francesca Pattaro 1995 24
FRA Adrien Garel 1996 23

13 AUT Claudia Schlager 1968 51
BEL Anje Buysse 1969 50
USA Tom Danielson 1978 41
GBR Catherine Williamson 1982 37
COL Alex Cano 1983 36
GER Simon Geschke 1986 33
KAZ Dmitriy Gruzdev 1986 33
USA Evan Bybee 1989 30
FRA Arnaud Courteille 1989 30
BEL Frederik Backaert 1990 29
NED Robbie Hucker 1990 29
USA Jacob Rathe 1991 28
ITA Luca Wackermann 1992 27
ITA Susanna Zorzi 1992 27
FRA Emmanuel Morin 1995 24
AUT Sandra Reisenhofer 1995 24
ESP Jaime Castrillo 1996 23

14 SLO Tadej Valjavec 1977 42
ESP Javier Ramirez 1978 41
ESP Iker Camaño 1979 40
ESP Anna Ramirez Bauxel 1981 38
CRC Henry Raabe 1983 36
AUT Christina Kollmann 1988 31
KOR Joon Yong Seo 1988 31
BEL Jolien D'hoore 1990 29
KAZ Arman Kamyshev 1991 28
CAN Veronique Drapeau-Zgoralski 1992 27
NED Elmar Reinders 1992 27
FRA Mathias Le Turnier 1995 24
USA Christopher Blevins 1998 21

15 ESP Judith Masdeu Cort 1980 39
BEL Rob Goris 1982 37
CHN Biao Liu 1988 31
USA Branden Russell 1992 27
NOR Thea Thorsen 1993 26
GBR Molly Weaver 1994 25
DEN Casper Phillip Pedersen 1996 23
GBR Sophie Wright 1999 20
NOR Amalie Lutro 2000 19

16 DEN Dorte Lohse Rasmussen 1971 48
KAZ Andrey Mizourov 1973 46
ESP Jesus Del Nero 1982 37
ESP Jesus Rosendo 1982 37
NED Johim Ariesen 1988 31
FRA Kevin Le Cunff 1988 31
BEL Elien Vercamer 1988 31
ESP Mikel Iturria 1992 27
ESP Xavier Cañellas 1997 22
ITA Miriam Vece 1997 22

17 IRL David McCann 1973 46
FRA Franck Bouyer 1974 45
ESP Xabier Zandio 1977 42
FRA David Boucher 1980 39
BEL Gorik Gardeyn 1980 39
FRA Mathieu Claude 1983 36
FRA Fanny Riberot 1983 36
ITA Dario Cataldo 1985 34
FRA Mikael Cherel 1986 33
ESP Adrian Saez de Arregi 1986 33
AUS Johnnie Walker 1987 32
BEL Boris Dron 1988 31
FRA Bryan Nauleau 1988 31
HKG Hui Li Gu 1989 30
FRA Julien Bernard 1992 27
CZE Frantisek Sisr 1993 26
KAZ Rinata Akhmetcha 1998 21
NED Lorena Wiebes 1999 20

18 SUI Fabian Cancellara 1981 38
NED Karin Truijen 1982 37
ESP David Belda 1983 36
FRA Thomas Damuseau 1989 30
LAT Andzs Flaksis 1991 28
GBR Samuel Williams 1994 25
ITA Giovanna Michieletto 1995 24
BEL Senne Leysen 1996 23
NED Mathijs Paasschens 1996 23
ITA Marta Cavalli 1998 21

19 GER Hanka Kupfernagel 1974 45
GBR Stephen Cummings 1981 38
AUS Irene Digenis 1981 38
FIN Anna Lindström 1982 37
ITA Emanuele Vona 1983 36
RSA Martin Wesemann 1984 35
ITA Vittoria Bussi 1987 32
RUS Dmitry Sokolov 1988 31
FRA François Bidard 1992 27
POR Joaquim Silva 1992 27
SUI Frank Pasche 1993 26

20 USA Phil Zajicek 1979 40
CAN Anna Harkowska 1980 39
ESP Beñat Intxausti 1986 33
BEL Alexandra Tondeur 1987 32
ITA Leonardo Bonifazio 1991 28
BLR Ilia Koshevoy 1991 28
NED Tim Ariesen 1994 25
SUI Oliver Behringer 1996 23
NED Puck Moonen 1996 23
COL Cristian Camilo Muñoz 1996 23
SLO Sasa Zavbi Kunager 1998 21

21 VEN Jose Contreras 1978 41
GER Eric Baumann 1980 39
KAZ Andrey Kashechkin 1980 39
FRA Sébastien Chavanel 1981 38
COL Rodolfo Torres 1987 32
ESP Mikel Bizkarra 1989 30
BEL Tim Declercq 1989 30
MAR Anass Ait El Abdia 1993 26
NED Arvid De Kleijn 1994 25
RUS Artem Nych 1995 24
BEL Enzo Wouters 1996 23

22 FRA Ludovic Turpin 1975 44
CZE Martina Ruzickova 1980 39
ITA Enrico Gasparotto 1982 37
DEN Annika Langvad 1984 35
BEL Femke Verstichelen 1984 35
DEN Jakob Fuglsang 1985 34
FRA Geoffrey Soupe 1988 31
USA Benjamin King 1989 30
NED Claudia Koster 1992 27
NED Kylie Waterreus 1998 21

23 IRI Hossein Askari 1975 44
COL Carlos Alzate 1983 36
ESP Luis Angel Mate 1984 35
FRA Jonathan Hivert 1985 34
NED Janien Lubben 1985 34
ITA Jennifer Fiori 1986 33
NED Anne Heijkoop 1988 31
SVK Jakub Novak 1988 31
FRA Fabien Schmidt 1989 30
ITA Manuela De Iuliis 1991 28
GBR Hannah Peyton 1994 25
MRI Kimberly Le Court de Billot 1996 23
ESP Maria Fernandez Calderon 1997 22

24 USA Danny Pate 1979 40
ITA Paolo Colonna 1987 32
ESP Arturo Mora 1987 32
BEL Klaas Lodewyck 1988 31
KOR Reum Na Ah 1990 29
NOR Andreas Vangstad 1992 27
DEN Christina Siggaard 1994 25
DEN Emil Vinjebo 1994 25

25 AZE Elena Chalykh 1974 45
ITA Matteo Carrara 1979 40
USA Amber Pierce 1981 38
ESP Raul Alarcon 1986 33
NED Martijn Keizer 1988 31
POL Piotr Gawronski 1990 29
NED Wilco Kelderman 1991 28
SLO Urska Kalan 1994 25
RSA Heidi Dalton 1995 24
FRA Victorie Guilman 1995 24
USA Logan Owen 1995 24

26 POR Sergio Paulinho 1980 39
USA Elizabeth Newell 1982 37
GER Paul Voss 1986 33
BEL Kevin Claeys 1988 31
NZL Courteney Lowe 1991 28
ESP Julen Irizar 1995 24
ITA Luca Raggio 1995 24
CAN Gillian Ellsay 1997 22

27 ESP Joan Horrach 1974 45
ESP Francisco Pacheco 1982 37
NED Joan Boskamp 1985 34
ITA Diego Rosa 1989 30
FRA Aude Biannic 1991 28
ESP Coral Casado Ortiz 1996 23
NED Marjolein van 't Geloof 1996 23
ITA Nadia Quagliotto 1997 22

28 ITA Daniele Righi 1976 43
BEL Githa Michiels 1983 36
FRA Guillaume Blot 1985 34
RUS Maria Kazachenko 1987 32
COL Cayetano Sarmiento 1987 32
ESP Jon Aberasturi Izaga 1989 30
BEL Maaike Polspoel 1989 30
FRA Romain Guillemois 1991 28
KAZ Bakhtiyar Kozhatayev 1992 27
NZL Sophie Williamson 1994 25

29 USA Shawn Morelli 1976 43
ESP Pablo Urtasun 1980 39
FIN Jussi Veikkanen 1981 38
USA Elle Anderson 1988 31
POL Adrian Kurek 1988 31
ITA Francesco Lasca 1988 31
ITA Fabio Felline 1990 29
LTU Vaida Pikauskaite 1991 28
ESP Ander Barrenetxea 1992 27
BEL Matthias De Witte 1993 26
ITA Huda Ghrairi 1993 26
KAZ Amiliya Ishakova 1995 24
COL Paula Andrea Patino Bedoya 1997 22
NED Bram Welten 1997 22

30 BEL Else Belmans 1983 36
ITA Marco Frapporti 1985 34
ITA Viviana Gatto 1992 27
ITA Elena Valentini 1992 27
ITA Maria Confalonieri 1993 26
ITA Valerio Conti 1993 26
SWE Hanna Helamb 1994 25
ITA Michela Balducci 1995 24
GBR Tao Geoghegan Hart 1995 24

31 ESP Egoitz Garcia 1986 33
UKR Oleksandr Polivoda 1987 32
AUT Martin Schoffmann 1987 32
ITA Tomas Alberio 1989 30
GUA Maribel Gonzales 1992 27
GBR Alex Peters 1994 25
DEN Mads Würtz Schmidt 1994 25
USA Sean Bennett 1996 23
 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
« February
April »

March