sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« March
May »

April

 Day  Country Sex Rider   Year   2018 Age
1 ESP Haimar Zubeldia 1977 41
BEL Nico Sijmens 1978 40
LTU Vytautas Kaupas 1982 36
BEL Jerome Baugnies 1987 31
NED Roxane Knetemann 1987 31
BEL Kevin Van Melsen 1987 31
USA Robbie Squire 1990 28
FRA Romain Combaud 1991 27
AUT Marko Haller 1991 27

2 SUI Christian Heule 1975 43
ITA Ruggero Marzoli 1976 42
ITA Crescenzo D’Amore 1979 39
ESP David Gutierrez G. 1982 36
BEL Bert De Backer 1984 34
ISR Eyal Rahat 1984 34
ITA Marco Corti 1986 32
FRA Steve Houanard 1986 32
FRA Gael Malacarne 1986 32
BEL Sofie De Vuyst 1987 31
NZL Emma Petersen 1990 28
AUT Sarah Rijkes 1991 27
CYP Andria Christophorou 1992 26
NOR Siri Minge 1994 24
BEL Bjorg Lambrecht 1997 21
FRA Alan Riou 1997 21
USA Brandon McNulty 1998 20
USA Brandon McNulty 1998 20

3 BEL Stephanie De Croock 1979 39
UKR Dmytro Kryvtsov 1985 33
NED Ilona Meiring 1989 29
VEN Ludy Correa 1991 27
GBR Joshua Hunt 1991 27
ESP Alvaro Robredo 1993 25

4 FRA Rémi Pauriol 1982 36
SWE Thomas Löfkvist 1984 34
AUS Nicole Moerig 1984 34
USA Alison Tetrick 1985 33
DEN Nikoline Hansen 1987 31
CAN Ellen Watters 1988 30
FRA Fabien Canal 1989 29
COL Jonathan Paredes 1989 29
ALB Eugert Zhupa 1990 28
NED Irene van Lith 1991 27
BEL Eline De Roover 1992 26
AUT Gregor Mühlberger 1994 24

5 GBR Alli Holland 1974 44
NED Pieter Weening 1981 37
POL Rafal Ratajczyk 1983 35
RUS Dmitriy Kozontchuk 1984 34
USA Sara Headly 1985 33
BEL Kristof Vandewalle 1985 33
NED Marieke Kerkvliet 1990 28
ITA Rossella Callovi 1991 27
USA Sarah Headley 1995 23

6 GER Thomas Fothen 1983 35
DEN Mads Christensen 1984 34
ITA Francesca Tognali 1985 33
CAN Lex Albrecht 1987 31
FRA Stéphane Rossetto 1987 31
BEL Gaëtan Bille 1988 30
NED Elise van Hage 1989 29
POR Daniela Reis 1993 25
RUS Ildar Arslanov 1994 24
NED Anouk Rijff 1996 22

7 ITA Giairo Ermeti 1981 37
POR Manuel Cardoso 1983 35
NZL Jack Bauer 1985 33
GER Patrick Gretsch 1987 31
NED Brian Bulgac 1988 30
FRA Kelly Gambier 1988 30
CAN Kirsti Lay 1988 30
NZL George Bennett 1990 28
GER Marco Mathis 1994 24
RUS Anastasiia Iakovenko 1995 23
FRA Jérémy Lecroq 1995 23

8 NOR Gabriel Rasch 1976 42
ITA Mauro Da Dalto 1981 37
LAT Aleksejs Saramotins 1982 36
FRA Jérémie Galland 1983 35
ESP Ivan Melero 1983 35
FRA Jean-Marc Bideau 1984 34
BEL Annelies Dom 1986 32
LTU Egidijus Juodvalkis 1988 30
BUL Nikolay Mihaylov 1988 30
GER Christian Mager 1992 26
ESP Lourdes Oyarbide 1994 24
ESP Lierni Lekuona Extebeste 1995 23
SWE Saga Lindström 1995 23

9 BRA Rosane Kirch 1976 42
AUS Graeme Brown 1979 39
COL Giovanny Baez 1981 37
NZL Linda Melanie Villumsen 1985 33
BEL Nikolas Maes 1986 32
RUS Sergey Chernetskiy 1990 28
USA Christa Ghent 1990 28
AUS Brodie Chapman 1991 27
BEL Nel De Crits 1991 27
AUS Luke Durbridge 1991 27
FRA Anthony Maldonado 1991 27
DEN Asbjorn Kragh Andersen 1992 26

10 DEN Tine Rasch 1976 42
FRA Franck Vermeulen 1976 42
VEN Karelia Machado 1979 39
COL Leonardo Duque 1980 38
JPN Fumiyuki Beppu 1983 35
ITA Monia Baccaille 1984 34
AUS David Kemp 1984 34
ESP Francisco Moreno 1989 29
USA Gretchen Stumhofer 1989 29
AUT Iris Riepan 1990 28
NED Willeke Knol 1991 27
BEL Yves Lampaert 1991 27
ITA Matteo Fabbro 1995 23
FRA Maelle Grossetete 1998 20

11 BEL Kevin Hulsmans 1978 40
POL Przemyslaw Niemiec 1980 38
NED Rick Flens 1983 35
FRA Sebastien Turgot 1984 34
AUS William Clarke 1985 33
RUS Verena Absalyamova 1986 32
ITA Lorena Foresi 1988 30
NED Coen Vermeltfoort 1988 30
NED Marco Minnaard 1989 29
RUS Elena Bocharnikova 1991 27
ESP Josu Zabala 1993 25
FRA Bruno Armirail 1994 24
ESP Empar Felix Tur 1997 21

12 CAN Anne Guzman 1975 43
BEL Kevin Pauwels 1984 34
POL Pawel Cieslik 1986 32
POL Pawel Cieslik 1986 32
RSA Jay Robert Thomson 1986 32
SWE Alexander Wetterhall 1986 32
FRA Sandrine Bideau 1989 29
NOR Bjørn Tore Hoem 1991 27
LTU Agne Silinyte 1991 27
NED Rozanne Slik 1991 27
GER Jan Dieteren 1993 25
ESP Alvaro Cuadros 1995 23
RUS Aleksandr Komin 1995 23
BRA Rodrigo Quirino 1996 22
NED Jip van den Bos 1996 22
BEL Nathalie Bex 1998 20

13 ESP Angel Vicioso 1977 41
UKR Volodymyr Starchyk 1980 38
BEL Inge Roggeman 1981 37
GBR Nicole Cooke 1983 35
CHI Paola Munoz Grandon 1986 32
FRA Melanie Bravard 1987 31
FRA Paul Ourselin 1994 24
NOR Kristoffer Halvorsen 1996 22

14 GBR Ian Wilkinson 1979 39
USA Ken Hanson 1982 36
RSA Nicci-Mari Grobler 1989 29
COL Luis Alberto Largo 1990 28
FRA Etienne Tortelier 1990 28
NED Marte Lenferink 1991 27
FRA Jeremy Leveau 1992 26
NED Etienne Van Empel 1994 24
KAZ Nedezda Geneleva 1997 21
KAZ Tatyana Geneleva 1997 21
USA Ian Garrison 1998 20

15 LUX Fränk Schleck 1980 38
DEN Martin Pedersen 1983 35
VEN Jimmi Briceño 1986 32
LAT Gatis Smukulis 1987 31

16 NED Suzanne de Goede 1984 34
FRA Romain Feillu 1984 34
GBR Rohan Battison 1988 30
FRA Alexandre Geniez 1988 30
NED Brian van Goethem 1991 27
AUS Sam Spokes 1992 26

17 USA Jade Wilcoxson 1978 40
COL Jose Serpa 1979 39
NED Wouter Mol 1982 36
RUS Alexey Shmidt 1983 35
GER Robert Wagner 1983 35
UKR Anatoliy Pakthusov 1985 33
POL Jaroslaw Marycz 1987 31
NZL Kate Chilcott 1991 27
BEL Jasper Stuyven 1992 26
AUS Jessica Allen 1993 25
SUI Caroline Baur 1993 25
NOR Sindre Skjøstad Lunke 1993 25
ESP Elizabet Bru Clotet 1995 23

18 KGZ Eugen Wacker 1974 44
KAZ Maxim Iglinskiy 1981 37
ITA Francesco Di Paolo 1982 36
ARG Lucas Haedo 1983 35
ESP Belen Lopez 1984 34
KOR You Jin A 1986 32
FRA Anthony Roux 1987 31
CAN Karol-Ann Canuel 1988 30
NED Anna van der Breggen 1990 28
NED Wendy Versluis 1992 26
SUI Patrick Müller 1996 22
USA Edward Anderson 1998 20

19 BEL Kevin Van Impe 1981 37
ITA Daniele Colli 1982 36
BEL Tom Van Asbroeck 1990 28
VEN Yonder Godoy 1993 25
COL Jordan Parra 1994 24
RUS Aydar Zakarin 1994 24
ITA Riccardo Minali 1995 23

20 NOR Cecilie Gotaas Johnsen 1976 42
AUS Mathew Hayman 1978 40
USA Carmen Small 1980 38
BEL Ilse Van de Pontseele 1984 34
DEN Jonas Aaen Jørgensen 1986 32
AUS Ben Dyball 1989 29
FRA Erwann Corbel 1991 27
FRA Erwann Corbel 1991 27
RUS Gennadiy Tatarinov 1991 27
ITA Gianni Moscon 1994 24
ITA Michela Maltese 1995 23
USA Jonny Brown 1997 21
COL Juan Jose Amador 1998 20

21 SLO Tomasz Nose 1982 36
RUS Vladimir Isaychev 1986 32
ROU Andrei Nechita 1988 30
MEX Luis Lemus 1992 26
USA Tanner Putt 1992 26
ISR Aviv Yechezkel 1994 24
SWE Malin Nystrand 1995 23
BEL Fien Delbaere 1996 22

22 RSA Lindi Erasmus 1977 41
RSA Robbie Hunter 1977 41
NOR Linn Torp 1977 41
FRA John Gadret 1979 39
TUR Mustafa Sayar 1989 29
MEX Sofia Arreola Navarro 1991 27
RUS Maria Mishina 1991 27
FRA Anthony Perez 1991 27
RUS Maria Savitskaya 1991 27
BEL Elias Van Breussegem 1992 26
FRA Quentin Jauregui 1994 24
COL Aldemar Reyes Ortega 1995 23
POL Agnieszka Skalniak 1997 21

23 MEX Roxana Islas Garcia 1882 136
NED Bram Schmitz 1977 41
RSA Joanna Van de Winkel 1982 36
GER Tony Martin 1985 33
GER Timon Seubert 1987 31
BEL Karen Verhestraeten 1991 27
RUS Alexander Vlasov 1996 22

24 ESP Juan Manuel Garate 1976 42
ARG Alejandro Alberto Borrajo 1980 38
POR Jose Joao Mendes 1985 33
EST Rein Taaramäe 1987 31
CRC Gregory Juel Brenes Obando 1988 30
POL Grzegorz Stepniak 1989 29
POL Pawel Bernas 1990 28
GER Sarah-Lena Hofmann 1992 26
GBR Laura Trott 1992 26
NED Natasja Nieuwenhuizen 1994 24
GBR Annasley Park 1996 22

25 DEN Michael Reihs 1979 39
ESP Alejandro Valverde 1980 38
BEL Stijn Vandenbergh 1984 34
USA Brianna Walle 1984 34
ITA Alessandra Lari 1985 33
BLR Andrei Krasilnikau 1989 29
ITA Simona Martini 1990 28
JPN Eri Yonamine 1991 27
FRA Bryan Coquard 1992 26
COL Daniel Felipe Martinez 1996 22

26 FIN Jutta Nieminen 1978 40
POL Jacek Morajko 1981 37
FRA Lloyd Mondory 1982 36
FRA Perrig Quemeneur 1984 34
BEL Pia De Quint 1988 30
NED Hannah Welter 1988 30
KOR Aejung Lee 1990 28
ESP Albert Torres 1990 28
CAN Gabrielle Pilote-Fortin 1993 25

27 CAN Francois Parisien 1982 36
CAN Joanie Caron 1984 34
POL Dariusz Batek 1986 32
ESP Jonathan Castroviejo 1987 31
FRA Nicolas Lefrancois 1987 31
BLR Katsiaryna Barazna 1990 28
COL Wilmar Paredes 1996 22

28 CRC Jose Bonilla 1978 40
GBR Bradley Wiggins 1980 38
ESP Jose Luis Cano 1988 30
HKG Steven Wong 1988 30
USA Kristabel Doebel-Hickok 1989 29
GER Katharina Venjakob 1989 29
CAN David Boily 1990 28
SWE Fredrik Ludvigsson 1994 24

29 AUS Bridie O'Donnell 1974 44
SWE Karin Aune 1975 43
BEL Wim De Vocht 1982 36
USA Alisha Welsh 1983 35
POL Michal Golas 1984 34
CHN Na Zhao 1984 34
AUT Pelin Cizgin 1986 32
ITA Nicola Testi 1990 28
ESP Carlos Barbero Questa 1991 27
MAS Muhamad Othman 1991 27
CZE Gabriela Slamova 1991 27
KAZ Rimma Luchshenko 1993 25
BRA Nicolas Sessler 1994 24
NED Antwan Tolhoek 1994 24

30 FRA David Moncoutié 1975 43
BEL Andy Cappelle 1979 39
IRL Fiona Meade 1981 37
GER Marcel Sieberg 1982 36
BEL Olivier Kaisen 1983 35
ITA Ivan Santaromita 1984 34
DEN Michael Mørkøv 1985 33
ITA Marta Bastianelli 1987 31
ITA Alberto Nardin 1990 28
ITA Andrea Dal Col 1991 27
BEL Edward Theuns 1991 27
CAN Nigel Ellsay 1994 24
ITA Jakub Mareczko 1994 24
 Day  Country Sex Rider   Year   2018 Age
« March
May »

April