sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« November
January »

December

 Day  Country Sex Rider   Year   2017 Age
1 RUS Eduard Vorganov 1982 35
GBR Gabriella Durrin 1984 33
AUS Alexis Rhodes 1984 33
DEN Fie Larsen 1993 24
ESP Gotzon Udondo 1993 24

2 USA Janel Holcomb 1978 39
RUS Alexander Efimkin 1981 36
RUS Vladimir Efimkin 1981 36
CRO Mia Radotic 1984 33
NED Nathalie van Katwijk 1985 32
FRA Nicolas Edet 1987 30
NED Dennis van Winden 1987 30
SUI Lise Müller 1989 28
BEL Tara Gins 1990 27
FRA Angelo Tulik 1990 27
NED Koen Bouwman 1993 24
ITA Simone Velasco 1995 22
NED Claudia Jongerius 1998 19

3 NED Bram Tankink 1978 39
NZL Clinton Avery 1987 30
ITA Manuele Boaro 1987 30
FRA Benjamin Le Montagner 1988 29
CAN Gillian Carleton 1989 28
NED Peter Koning 1990 27
VEN Keyla Garcia 1992 25
USA Ellen Noble 1995 22

4 AUT Lisa Pleyer 1978 39
GBR Rebecca Curley 1981 36
CRO Matija Kvasina 1981 36
DEN Brian Bach Vandborg 1981 36
NED Stefan Cohnen 1982 35
AUS Cameron Peterson 1983 34
FRA Fabrice Jeandesboz 1984 33
ESP Marcos Garcia 1986 31
ITA Valentina Bastianelli 1987 30
BLR Alena Sitsko 1987 30
BEL Kevin De Jonghe 1991 26
NED Steven Lammertink 1993 24
NED Taco van der Hoorn 1993 24
NOR Katrine Aalerud 1994 23
SLO Urska Zigart 1996 21

5 USA Lucas Euser 1983 34
AUS Bernard Sulzberger 1983 34
BEL Gianni Meersman 1985 32
ESP Francisco Aramendia 1986 31
GBR Joanna Rowsell 1988 29
FRA Elodie Hegoburu 1989 28
NED Britt Jansen 1991 26
ISR Guy Sagiv 1994 23
NZL Holly Edmondston 1996 21

6 ESP Alberto Contador 1982 35
SUI Patricia Schwager 1983 34
COL Janier Acevedo 1984 33
RSA Daryl Impey 1984 33
POR Rui Pedro Vinhas 1986 31
CHN Yuzhuo Zhang 1987 30
CAN Sara Bergen 1988 29
FRA Lilian Calmejane 1992 25
BAR Russell Elcock 1993 24
ITA Simona Bortolotti 1994 23
AUT Verena Eberhardt 1994 23
ITA Umberto Orsini 1994 23

7 FRA Jimmy Engoulvent 1979 38
CZE Jan Barta 1984 33
CAN Mark Batty 1986 31
AUT Matthias Brändle 1989 28
ITA Danilo Celano 1989 28
CZE Ondrej Cink 1990 27
POL Lukasz Wisniowski 1991 26
CUB Arlenis Sierra 1992 25
GER Rick Zabel 1993 24
ITA Elena Leonardi 1995 22

8 RSA Cashandra Slingerland 1974 43
USA Jeff Louder 1977 40
FRA Francis Mourey 1980 37
POL Sylwia Kapusta-Szydlak 1982 35
LTU Ignatas Konovalovas 1985 32
ESP Benat Txoperena 1991 26
GBR Matthew Holmes 1993 24
ROU Ana Maria Covrig 1994 23

9 NED Daniella Moonen 1977 40
CZE Katerina Nash 1977 40
CAN Ryder Hesjedal 1980 37
RSA Ashleigh Moolman 1985 32
SUI Mathias Frank 1986 31
BEL Latoya Brulee 1988 29
ITA Massimo Rosa 1995 22

10 NZL Jeannie Kuhajec 1973 44
DEN Mia Eskebjerg 1980 37
ITA Paolo Longo Borghini 1980 37
SLO Tjasa Rutar 1984 33
BEL Sander Armee 1985 32
POR Cesar Fonte 1986 31
RUS Valerey Valynin 1986 31
COL Sergio Henao 1987 30
GER Denise Zuckermandel 1988 29
ITA Elisa Longo Borghini 1991 26

11 USA Laura Van Gilder 1964 53
UKR Eivgenia Vysotska 1975 42
FRA Laszio Bodrogi 1976 41
NZL Melissa Holt 1976 41
AUS Ben Day 1978 39
GER René Weissinger 1978 39
USA Starla Teddergreen 1979 38
NED Arnoud van Groen 1983 34
RUS Yulia Blindyuk 1984 33
RUS Elena Kuchinskaya 1984 33
ITA Chiara Ciuffini 1985 32
CZE Zdenek Stybar 1985 32
FRA Christophe Laporte 1992 25
ITA Simone Sterbini 1993 24

12 GER Christina Becker 1977 40
EST Grete Treier 1977 40
NED Thomas Rabou 1983 34
FRA Matthieu Ladagnous 1984 33
ITA Veronica Alessio 1987 30
GER Martina Zwick 1989 28
ESP Ariadna Amaya Martioda 1990 27
ESP Ane Santesteban 1990 27
NED Julia Soek 1990 27
AUS Annette Edmondson 1991 26
AUS Brenton Jones 1991 26
CHN Weina Yan 1991 26

13 ITA Denis Bertolini 1977 40
FRA Guillaume Faucon 1986 31
USA Amanda Miller 1986 31
GBR Peter Williams 1986 31
CHN Jun Kiang 1989 28
ESP Mikel Landa 1989 28
CHN Yue Bai 1992 25
ESP Jon Ander Insausti 1992 25
COL Hernan Aguirre 1995 22
BEL Sara Verhaest 1995 22

14 AUS Felicity Wardlaw 1977 40
USA Alison Powers 1979 38
VEN Carlos Jose Ochoa 1980 37
AUS Rochelle Gilmore 1981 36
CHN Han Feng 1985 32
KAZ Andrey Zeits 1986 31
CAN Alison Jackson 1988 29
HKG Zhao Juan Meng 1989 28
BEL Tom Dernies 1990 27
ITA Nicola Ruffoni 1990 27
CHN Huang Dong Yan 1993 24
DEN Alexander Kamp 1993 24
AUS Jason Lowndes 1994 23
ITA Alice Gasparini 1997 20

15 BEL Cindy Vandermeulen 1980 37
USA John Murphy 1984 33
ITA Nicola Gaffurini 1989 28
ITA Corinna Defilé 1994 23
SLO Hajdi Zajc 1998 19

16 BEL Niko Eeckhout 1970 47
ITA Francesco Failli 1983 34
POL Marta Kozakiewicz 1985 32
SUI Andrea Wolfer 1987 30
LTU Edita Janeliunaite 1988 29
CZE Jiri Polnicky 1989 28
BRA André de Souza Almeida 1992 25
GBR Harriet Owen 1993 24
USA Alexey Vermeulen 1994 23
GER Jonas Tenbrock 1995 22

17 GER Robert Retschke 1980 37
BEL Hannah Verhaeghe 1988 29
USA Allie Dragoo 1989 28
NOR Sondre Holst Enger 1993 24
SWE Ellinor Huusko 1996 21
AUT Marlene Schilling 1996 21

18 CAN Michael Barry 1975 42
NOR Tone Hatteland Lima 1979 38
SLO Janez Brajkovic 1983 34
AUS Jonathan Clarke 1984 33
POR Ricardo Vilela 1987 30
GBR Elizabeth Deignan 1988 29
AUS Grace Sulzberger 1988 29
FRA Rudy Barbier 1992 25
LTU Gabriele Jankute 1993 24
CAN Audrey Labrie 1994 23
DEN Mads Pedersen 1995 22

19 GBR Claire Thomas 1972 45
NED Jessica Glasbergen 1979 38
NED Nadia Stappenbelt 1990 27
ESP Bianca Martin Ortega 1992 25

20 AUS Michael Rogers 1979 38
SUI Michael Albasini 1980 37
ITA Matteo Busato 1987 30
BEL Stef Van Zummeren 1991 26
BEL Loic Vliegen 1993 24
ITA Michael Bresciani 1994 23
ITA Giulio Ciccone 1994 23
AUS Ellen Skerritt 1994 23
ESP Naia Leonet Irureta 1997 20

21 ARG Jose Antogna 1976 41
BEL Iljo Keisse 1982 35
UZB Olga Drobysheva 1984 33
UKR Olena Sharga 1986 31
ITA Alberto Contoli 1987 30
COL David Lozano 1988 29
ITA Andrea Vaccher 1988 29
COL Edwin Avila 1989 28
CHN Niman Song 1990 27
SVK Michal Kolar 1992 25
FRA Lucie Pader 1992 25

22 IRL Siobhan Horgan 1978 39
CAN Veronique Fortin 1980 37
RSA Leana De Jager 1981 36
ESP Jose Vicente Toribio 1985 32
AUS Alexander Edmondson 1993 24
UZB Kamila Jdanova 1994 23
CAN Roxanne Pepin 1994 23

23 AUT Thomas Rohregger 1982 35
LTU Urte Juodvalkyte 1986 31
AUS Shara Gillow 1987 30
CHN Li Huang 1988 29
FRA Jean-Lou Paiani 1988 29
SVK Juraj Sagan 1988 29
NED Oscar Riesebeek 1992 25
AUT Felix Großschartner 1993 24
MDA Nicolai Tanovitchi 1993 24

24 GER Manuela Hartl 1975 42
USA Thomas Peterson 1986 31
GBR Emma Trott 1989 28
GBR Amy Roberts 1994 23
USA Jennifer Valente 1994 23

25 NED Danielle Bekkering 1976 41
ITA Moreno Moser 1990 27
SUI Valentin Baillifard 1993 24
ITA Marco Maronese 1994 23
GER Konrad Gessner 1995 22

26 USA Meredith Miller 1973 44
NED Laura Turpijn 1978 39
ESP Xavier Florencio 1979 38
ITA Claudio Corioni 1982 35
RSA Robyn De Groot 1982 35
GBR Jonathan Tiernan-Locke 1984 33
LTU Gediminas Bagdonas 1985 32
NED Tom Leezer 1985 32
ITA Marco Canola 1988 29
CHN Meiyin Wang 1988 29

27 NED Roy Curvers 1979 38
FRA Benoît Daeninck 1981 36
USA Amber Gaffney 1982 35
HUN Peter Kusztor 1984 33
NED Kim van Dijk 1984 33
ITA Francesca Faustini 1988 29
AUS Shannon Malseed 1994 23

28 ITA Alessandro Proni 1982 35
ITA Emma Marcelli 1985 32
USA Lauren Stephens 1986 31
GER Julian Kern 1989 28
NOR Odd Christian Eiking 1994 23

29 ARG Evelyn Garcia 1982 35
FRA Florian Guillou 1982 35
USA Nicole Justice 1985 32
ESP Juan Jose Lobato 1988 29
ROU Serghei Tvetcov 1988 29
USA Alex Bowden 1989 28
NED Christel Janssen 1990 27
RSA Willie Smit 1992 25
NED Lennard Hofstede 1994 23
BEL Franklin Six 1996 21

30 VEN Sandra Gomez 1971 46
FRA David Le Lay 1979 38
NED Lars Boom 1985 32
GBR Nikki Harris 1986 31
ITA Stiven Fanelli 1987 30
LTU Evaldas Siskevicius 1988 29
NED Tessa van Nieuwpoort 1991 26
ITA Veronica Cornolti 1994 23

31 GER Esther Fennel 1981 36
AUS Steele Von Hoff 1987 30
THA Sutharat Boonsawat 1988 29
AUS Amy Cure 1992 25
BEL Ludwig De Winter 1992 25
SVK Lucia Valachova 1997 20
 Day  Country Sex Rider   Year   2017 Age
« November
January »

December