sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« March
May »

April

 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
1 ESP Haimar Zubeldia 1977 42
BEL Nico Sijmens 1978 41
LTU Vytautas Kaupas 1982 37
POR Daniel Mestre 1986 33
BEL Jerome Baugnies 1987 32
NED Roxane Knetemann 1987 32
BEL Kevin Van Melsen 1987 32
USA Robbie Squire 1990 29
FRA Romain Combaud 1991 28
AUT Marko Haller 1991 28
FRA Geoffrey Bouchard 1992 27
ITA Davide Gabburo 1993 26

2 SUI Christian Heule 1975 44
ITA Ruggero Marzoli 1976 43
ITA Crescenzo D’Amore 1979 40
ESP David Gutierrez G. 1982 37
BEL Bert De Backer 1984 35
ISR Eyal Rahat 1984 35
ITA Marco Corti 1986 33
FRA Steve Houanard 1986 33
FRA Gael Malacarne 1986 33
BEL Sofie De Vuyst 1987 32
NZL Emma Petersen 1990 29
AUT Sarah Rijkes 1991 28
CYP Andria Christophorou 1992 27
NOR Siri Minge 1994 25
BEL Bjorg Lambrecht 1997 22
FRA Alan Riou 1997 22
USA Brandon McNulty 1998 21
USA Brandon McNulty 1998 21
FRA Jade Wiel 2000 19

3 BEL Stephanie De Croock 1979 40
UKR Dmytro Kryvtsov 1985 34
NED Ilona Meiring 1989 30
VEN Ludy Correa 1991 28
GBR Joshua Hunt 1991 28
ESP Alvaro Robredo 1993 26

4 FRA Rémi Pauriol 1982 37
SWE Thomas Löfkvist 1984 35
AUS Nicole Moerig 1984 35
USA Alison Tetrick 1985 34
DEN Nikoline Hansen 1987 32
CAN Ellen Watters 1988 31
FRA Fabien Canal 1989 30
COL Jonathan Paredes 1989 30
ALB Eugert Zhupa 1990 29
NED Irene van Lith 1991 28
BEL Eline De Roover 1992 27
AUT Gregor Mühlberger 1994 25
FRA Lena Gerault 1995 24
BEL Aaron Van Poucke 1998 21

5 GBR Alli Holland 1974 45
NED Pieter Weening 1981 38
POL Rafal Ratajczyk 1983 36
RUS Dmitriy Kozontchuk 1984 35
USA Sara Headly 1985 34
BEL Kristof Vandewalle 1985 34
NED Marieke Kerkvliet 1990 29
ITA Rossella Callovi 1991 28
USA Sarah Headley 1995 24

6 GER Thomas Fothen 1983 36
DEN Mads Christensen 1984 35
ITA Francesca Tognali 1985 34
CAN Lex Albrecht 1987 32
FRA Stéphane Rossetto 1987 32
BEL Gaëtan Bille 1988 31
NED Elise van Hage 1989 30
POR Daniela Reis 1993 26
RUS Ildar Arslanov 1994 25
NED Anouk Rijff 1996 23

7 ITA Giairo Ermeti 1981 38
POR Manuel Cardoso 1983 36
NZL Jack Bauer 1985 34
GER Patrick Gretsch 1987 32
NED Brian Bulgac 1988 31
FRA Kelly Gambier 1988 31
CAN Kirsti Lay 1988 31
NZL George Bennett 1990 29
GER Marco Mathis 1994 25
RUS Anastasiia Chursina (Iakovenko) 1995 24
FRA Jérémy Lecroq 1995 24

8 NOR Gabriel Rasch 1976 43
ITA Mauro Da Dalto 1981 38
LAT Aleksejs Saramotins 1982 37
FRA Jérémie Galland 1983 36
ESP Ivan Melero 1983 36
FRA Jean-Marc Bideau 1984 35
BEL Annelies Dom 1986 33
LTU Egidijus Juodvalkis 1988 31
BUL Nikolay Mihaylov 1988 31
GER Christian Mager 1992 27
ESP Lourdes Oyarbide 1994 25
ESP Lierni Lekuona Extebeste 1995 24
SWE Saga Lindström 1995 24
DEN Andreas Stokbro 1997 22

9 BRA Rosane Kirch 1976 43
AUS Graeme Brown 1979 40
COL Giovanny Baez 1981 38
NZL Linda Melanie Villumsen 1985 34
BEL Nikolas Maes 1986 33
RUS Sergey Chernetskiy 1990 29
USA Christa Ghent 1990 29
AUS Brodie Chapman 1991 28
BEL Nel De Crits 1991 28
AUS Luke Durbridge 1991 28
FRA Anthony Maldonado 1991 28
DEN Asbjorn Kragh Andersen 1992 27

10 DEN Tine Rasch 1976 43
FRA Franck Vermeulen 1976 43
VEN Karelia Machado 1979 40
COL Leonardo Duque 1980 39
JPN Fumiyuki Beppu 1983 36
ITA Monia Baccaille 1984 35
AUS David Kemp 1984 35
ESP Francisco Moreno 1989 30
USA Gretchen Stumhofer 1989 30
AUT Iris Riepan 1990 29
NED Willeke Knol 1991 28
BEL Yves Lampaert 1991 28
ITA Matteo Fabbro 1995 24
SWE Lucas Eriksson 1996 23
FRA Maelle Grossetete 1998 21

11 BEL Kevin Hulsmans 1978 41
POL Przemyslaw Niemiec 1980 39
NED Rick Flens 1983 36
FRA Sebastien Turgot 1984 35
AUS William Clarke 1985 34
RUS Verena Absalyamova 1986 33
ITA Lorena Foresi 1988 31
NED Coen Vermeltfoort 1988 31
NED Marco Minnaard 1989 30
RUS Elena Bocharnikova 1991 28
ESP Josu Zabala 1993 26
FRA Bruno Armirail 1994 25
ESP Empar Felix Tur 1997 22
GBR Jessica Roberts 1999 20

12 CAN Anne Guzman 1975 44
BEL Kevin Pauwels 1984 35
POL Pawel Cieslik 1986 33
POL Pawel Cieslik 1986 33
RSA Jay Robert Thomson 1986 33
SWE Alexander Wetterhall 1986 33
FRA Sandrine Bideau 1989 30
NOR Bjørn Tore Hoem 1991 28
LTU Agne Silinyte 1991 28
NED Rozanne Slik 1991 28
GER Jan Dieteren 1993 26
ESP Angel Sanchez 1993 26
ESP Alvaro Cuadros 1995 24
RUS Aleksandr Komin 1995 24
BRA Rodrigo Quirino 1996 23
NED Jip van den Bos 1996 23
BEL Nathalie Bex 1998 21

13 ESP Angel Vicioso 1977 42
UKR Volodymyr Starchyk 1980 39
BEL Inge Roggeman 1981 38
GBR Nicole Cooke 1983 36
CHI Paola Munoz Grandon 1986 33
FRA Melanie Bravard 1987 32
FRA Paul Ourselin 1994 25
NOR Kristoffer Halvorsen 1996 23

14 GBR Ian Wilkinson 1979 40
USA Ken Hanson 1982 37
RSA Nicci-Mari Grobler 1989 30
COL Luis Alberto Largo 1990 29
FRA Etienne Tortelier 1990 29
NED Marte Lenferink 1991 28
FRA Jeremy Leveau 1992 27
NED Etienne Van Empel 1994 25
KAZ Nedezda Geneleva 1997 22
KAZ Tatyana Geneleva 1997 22
USA Ian Garrison 1998 21

15 LUX Fränk Schleck 1980 39
DEN Martin Pedersen 1983 36
VEN Jimmi Briceño 1986 33
LAT Gatis Smukulis 1987 32

16 NED Suzanne de Goede 1984 35
FRA Romain Feillu 1984 35
GBR Rohan Battison 1988 31
FRA Alexandre Geniez 1988 31
NED Brian van Goethem 1991 28
AUS Sam Spokes 1992 27
FIN Jaakko Hänninen 1997 22

17 USA Jade Wilcoxson 1978 41
COL Jose Serpa 1979 40
NED Wouter Mol 1982 37
RUS Alexey Shmidt 1983 36
GER Robert Wagner 1983 36
UKR Anatoliy Pakthusov 1985 34
POL Jaroslaw Marycz 1987 32
NZL Kate Chilcott 1991 28
BEL Jasper Stuyven 1992 27
AUS Jessica Allen 1993 26
SUI Caroline Baur 1993 26
NOR Sindre Skjøstad Lunke 1993 26
ESP Elizabet Bru Clotet 1995 24

18 KGZ Eugen Wacker 1974 45
KAZ Maxim Iglinskiy 1981 38
ITA Francesco Di Paolo 1982 37
ARG Lucas Haedo 1983 36
ESP Belen Lopez 1984 35
KOR You Jin A 1986 33
FRA Anthony Roux 1987 32
CAN Karol-Ann Canuel 1988 31
NED Anna van der Breggen 1990 29
NED Wendy Versluis 1992 27
SUI Patrick Müller 1996 23
USA Edward Anderson 1998 21

19 BEL Kevin Van Impe 1981 38
ITA Daniele Colli 1982 37
BEL Tom Van Asbroeck 1990 29
VEN Yonder Godoy 1993 26
COL Jordan Parra 1994 25
RUS Aydar Zakarin 1994 25
ITA Riccardo Minali 1995 24

20 NOR Cecilie Gotaas Johnsen 1976 43
AUS Mathew Hayman 1978 41
USA Carmen Small 1980 39
BEL Ilse Van de Pontseele 1984 35
DEN Jonas Aaen Jørgensen 1986 33
AUS Ben Dyball 1989 30
FRA Erwann Corbel 1991 28
FRA Erwann Corbel 1991 28
RUS Gennadiy Tatarinov 1991 28
ITA Gianni Moscon 1994 25
ITA Michela Maltese 1995 24
USA Jonny Brown 1997 22
COL Juan Jose Amador 1998 21

21 SLO Tomasz Nose 1982 37
RUS Vladimir Isaychev 1986 33
ROU Andrei Nechita 1988 31
MEX Luis Lemus 1992 27
USA Tanner Putt 1992 27
RUS Gulnaz Badykova 1994 25
ISR Aviv Yechezkel 1994 25
SWE Malin Nystrand 1995 24
BEL Fien Delbaere 1996 23
BLR Karalina Savenka 1998 21

22 RSA Lindi Erasmus 1977 42
RSA Robbie Hunter 1977 42
NOR Linn Torp 1977 42
FRA John Gadret 1979 40
TUR Mustafa Sayar 1989 30
MEX Sofia Arreola Navarro 1991 28
RUS Maria Mishina 1991 28
FRA Anthony Perez 1991 28
RUS Maria Savitskaya 1991 28
BEL Elias Van Breussegem 1992 27
FRA Quentin Jauregui 1994 25
COL Aldemar Reyes Ortega 1995 24
ITA Mattia Viel 1995 24
POL Agnieszka Skalniak 1997 22

23 MEX Roxana Islas Garcia 1882 137
NED Bram Schmitz 1977 42
RSA Joanna Van de Winkel 1982 37
GER Tony Martin 1985 34
GER Timon Seubert 1987 32
BEL Karen Verhestraeten 1991 28
RUS Alexander Vlasov 1996 23

24 ESP Juan Manuel Garate 1976 43
ARG Alejandro Alberto Borrajo 1980 39
POR Jose Joao Mendes 1985 34
EST Rein Taaramäe 1987 32
CRC Gregory Juel Brenes Obando 1988 31
POL Grzegorz Stepniak 1989 30
POL Pawel Bernas 1990 29
GER Sarah-Lena Hofmann 1992 27
GBR Laura Trott 1992 27
SUI Elise Chabbey 1993 26
NED Natasja Nieuwenhuizen 1994 25
GBR Annasley Park 1996 23
CAN Pier-André Coté 1997 22

25 DEN Michael Reihs 1979 40
ESP Alejandro Valverde 1980 39
BEL Stijn Vandenbergh 1984 35
USA Brianna Walle 1984 35
ITA Alessandra Lari 1985 34
BLR Andrei Krasilnikau 1989 30
ITA Simona Martini 1990 29
JPN Eri Yonamine 1991 28
FRA Bryan Coquard 1992 27
COL Daniel Martinez 1996 23
BEL Emke De Keyser 2003 16

26 FIN Jutta Nieminen 1978 41
POL Jacek Morajko 1981 38
FRA Lloyd Mondory 1982 37
FRA Perrig Quemeneur 1984 35
BEL Pia De Quint 1988 31
NED Hannah Welter 1988 31
KOR Aejung Lee 1990 29
ESP Albert Torres 1990 29
CAN Gabrielle Pilote-Fortin 1993 26

27 CAN Francois Parisien 1982 37
CAN Joanie Caron 1984 35
POL Dariusz Batek 1986 33
ESP Jonathan Castroviejo 1987 32
FRA Nicolas Lefrancois 1987 32
BLR Katsiaryna Barazna 1990 29
COL Wilmar Paredes 1996 23
GER Florian Stork 1997 22
DEN Jakob Egholm 1998 21
ITA Moreno Marchetti 1998 21

28 CRC Jose Bonilla 1978 41
GBR Bradley Wiggins 1980 39
ESP Jose Luis Cano 1988 31
HKG Steven Wong 1988 31
USA Kristabel Doebel-Hickok 1989 30
GER Katharina Venjakob 1989 30
CAN David Boily 1990 29
ECU Jonathan Klever Caicedo 1993 26
SWE Fredrik Ludvigsson 1994 25

29 AUS Bridie O'Donnell 1974 45
SWE Karin Aune 1975 44
BEL Wim De Vocht 1982 37
USA Alisha Welsh 1983 36
POL Michal Golas 1984 35
CHN Na Zhao 1984 35
AUT Pelin Cizgin 1986 33
ITA Nicola Testi 1990 29
ESP Carlos Barbero Questa 1991 28
MAS Muhamad Othman 1991 28
CZE Gabriela Slamova 1991 28
KAZ Rimma Luchshenko 1993 26
BRA Nicolas Sessler 1994 25
NED Antwan Tolhoek 1994 25

30 SUI Marcia Eicher 1970 49
FRA David Moncoutié 1975 44
BEL Andy Cappelle 1979 40
IRL Fiona Meade 1981 38
GER Marcel Sieberg 1982 37
BEL Olivier Kaisen 1983 36
ITA Ivan Santaromita 1984 35
DEN Michael Mørkøv 1985 34
ITA Marta Bastianelli 1987 32
ITA Alberto Nardin 1990 29
ITA Andrea Dal Col 1991 28
BEL Edward Theuns 1991 28
CAN Nigel Ellsay 1994 25
ITA Jakub Mareczko 1994 25
 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
« March
May »

April