sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« March
May »

April

 Day  Country Sex Rider   Year   2021 Age
1 ESP Haimar Zubeldia 1977 44
BEL Nico Sijmens 1978 43
LTU Vytautas Kaupas 1982 39
USA Jennifer Luebke 1986 35
POR Daniel Mestre 1986 35
BEL Jerome Baugnies 1987 34
NED Roxane Knetemann 1987 34
BEL Kevin Van Melsen 1987 34
USA Robbie Squire 1990 31
FRA Romain Combaud 1991 30
AUT Marko Haller 1991 30
FRA Geoffrey Bouchard 1992 29
ITA Davide Gabburo 1993 28
ESP Felipe Orts 1995 26
NED Silke Smulders 2001 20

2 SUI Christian Heule 1975 46
ITA Ruggero Marzoli 1976 45
ITA Crescenzo D’Amore 1979 42
ESP David Gutierrez G. 1982 39
BEL Bert De Backer 1984 37
ISR Eyal Rahat 1984 37
ITA Marco Corti 1986 35
FRA Steve Houanard 1986 35
FRA Gael Malacarne 1986 35
BEL Sofie De Vuyst 1987 34
NZL Emma Petersen 1990 31
AUT Sarah Rijkes 1991 30
CYP Andria Christophorou 1992 29
ESP Ander Okamika 1993 28
NOR Siri Minge 1994 27
CAN Ariane Bonhomme 1995 26
BEL Bjorg Lambrecht 1997 24
FRA Alan Riou 1997 24
ITA David Bais 1998 23
NZL Hamish Beadle 1998 23
USA Brandon McNulty 1998 23
USA Brandon McNulty 1998 23
ERI Biniyam Ghirmay 2000 21
FRA Jade Wiel 2000 21

3 BEL Stephanie De Croock 1979 42
UKR Dmytro Kryvtsov 1985 36
NED Ilona Meiring 1989 32
VEN Ludy Correa 1991 30
GBR Joshua Hunt 1991 30
ESP Alvaro Robredo 1993 28
GBR Mark Donovan 1999 22

4 FRA Rémi Pauriol 1982 39
SWE Thomas Löfkvist 1984 37
AUS Nicole Moerig 1984 37
USA Alison Tetrick 1985 36
DEN Nikoline Hansen 1987 34
CAN Ellen Watters 1988 33
FRA Fabien Canal 1989 32
COL Jonathan Paredes 1989 32
ALB Eugert Zhupa 1990 31
NED Irene van Lith 1991 30
BEL Eline De Roover 1992 29
AUT Gregor Mühlberger 1994 27
FRA Lena Gerault 1995 26
GER Jannik Steimle 1996 25
BEL Aaron Van Poucke 1998 23

5 GBR Alli Holland 1974 47
NED Pieter Weening 1981 40
POL Rafal Ratajczyk 1983 38
RUS Dmitriy Kozontchuk 1984 37
USA Sara Headly 1985 36
BEL Kristof Vandewalle 1985 36
NED Marieke Kerkvliet 1990 31
ITA Rossella Callovi 1991 30
USA Sarah Headley 1995 26
NZL Michaela Drummond 1998 23
HUN Erik Fetter 2000 21

6 GER Thomas Fothen 1983 38
DEN Mads Christensen 1984 37
ITA Francesca Tognali 1985 36
CAN Lex Albrecht 1987 34
FRA Stéphane Rossetto 1987 34
BEL Gaëtan Bille 1988 33
NED Elise van Hage 1989 32
POR Daniela Reis 1993 28
RUS Ildar Arslanov 1994 27
RUS Margarita Syradoeva 1995 26
NED Anouk Rijff 1996 25

7 ITA Giairo Ermeti 1981 40
POR Manuel Cardoso 1983 38
NZL Jack Bauer 1985 36
GER Patrick Gretsch 1987 34
NED Brian Bulgac 1988 33
FRA Kelly Gambier 1988 33
CAN Kirsti Lay 1988 33
NZL George Bennett 1990 31
GER Marco Mathis 1994 27
RUS Anastasiia Chursina 1995 26
FRA Jérémy Lecroq 1995 26

8 NOR Gabriel Rasch 1976 45
ITA Mauro Da Dalto 1981 40
LAT Aleksejs Saramotins 1982 39
FRA Jérémie Galland 1983 38
ESP Ivan Melero 1983 38
FRA Jean-Marc Bideau 1984 37
BEL Annelies Dom 1986 35
LTU Egidijus Juodvalkis 1988 33
BUL Nikolay Mihaylov 1988 33
GER Christian Mager 1992 29
ESP Lourdes Oyarbide 1994 27
ESP Lierni Lekuona Extebeste 1995 26
SWE Saga Lindström 1995 26
GBR Gabriel Cullaigh 1996 25
DEN Andreas Stokbro 1997 24
CHI Catalina Soto Campos 2001 20

9 USA Julie Emmerman 1969 52
BRA Rosane Kirch 1976 45
AUS Graeme Brown 1979 42
COL Giovanny Baez 1981 40
NZL Linda Melanie Villumsen 1985 36
BEL Nikolas Maes 1986 35
RUS Sergey Chernetskiy 1990 31
USA Christa Ghent 1990 31
AUS Brodie Chapman 1991 30
BEL Nel De Crits 1991 30
AUS Luke Durbridge 1991 30
FRA Anthony Maldonado 1991 30
DEN Asbjorn Kragh Andersen 1992 29
SWE Wilma Olausson 2001 20
NOR Anne Dorthe Ysland 2002 19

10 DEN Tine Rasch 1976 45
FRA Franck Vermeulen 1976 45
VEN Karelia Machado 1979 42
COL Leonardo Duque 1980 41
JPN Fumiyuki Beppu 1983 38
ITA Monia Baccaille 1984 37
AUS David Kemp 1984 37
ESP Francisco Moreno 1989 32
USA Gretchen Stumhofer 1989 32
AUT Iris Riepan 1990 31
NED Willeke Knol 1991 30
BEL Yves Lampaert 1991 30
ITA Matteo Fabbro 1995 26
SWE Lucas Eriksson 1996 25
FRA Maelle Grossetete 1998 23

11 BEL Kevin Hulsmans 1978 43
POL Przemyslaw Niemiec 1980 41
NED Rick Flens 1983 38
FRA Sebastien Turgot 1984 37
AUS William Clarke 1985 36
RUS Verena Absalyamova 1986 35
ITA Lorena Foresi 1988 33
NED Coen Vermeltfoort 1988 33
NED Marco Minnaard 1989 32
RUS Elena Bocharnikova 1991 30
ESP Josu Zabala 1993 28
FRA Bruno Armirail 1994 27
HUN Márton Dina 1996 25
ESP Empar Felix Tur 1997 24
GBR Jessica Roberts 1999 22
AUS Neve Bradbury 2002 19

12 CAN Anne Guzman 1975 46
BEL Kevin Pauwels 1984 37
POL Pawel Cieslik 1986 35
POL Pawel Cieslik 1986 35
RSA Jay Robert Thomson 1986 35
SWE Alexander Wetterhall 1986 35
FRA Sandrine Bideau 1989 32
NOR Bjørn Tore Hoem 1991 30
LTU Agne Silinyte 1991 30
NED Rozanne Slik 1991 30
GER Jan Dieteren 1993 28
ESP Angel Sanchez 1993 28
ESP Alvaro Cuadros 1995 26
RUS Aleksandr Komin 1995 26
BRA Rodrigo Quirino 1996 25
NED Jip van den Bos 1996 25
BEL Nathalie Bex 1998 23
ESP Ariana Gilabert Vilaplana 2000 21

13 ESP Angel Vicioso 1977 44
UKR Volodymyr Starchyk 1980 41
BEL Inge Roggeman 1981 40
GBR Nicole Cooke 1983 38
CHI Paola Munoz Grandon 1986 35
FRA Melanie Bravard 1987 34
FRA Paul Ourselin 1994 27
NOR Kristoffer Halvorsen 1996 25

14 GBR Ian Wilkinson 1979 42
USA Ken Hanson 1982 39
RSA Nicci-Mari Grobler 1989 32
COL Luis Alberto Largo 1990 31
FRA Etienne Tortelier 1990 31
NED Marte Lenferink 1991 30
FRA Jeremy Leveau 1992 29
NED Etienne Van Empel 1994 27
KAZ Nedezda Geneleva 1997 24
KAZ Tatyana Geneleva 1997 24
USA Ian Garrison 1998 23
ITA Fabio Mazzucco 1999 22

15 LUX Fränk Schleck 1980 41
DEN Martin Pedersen 1983 38
VEN Jimmi Briceño 1986 35
LAT Gatis Smukulis 1987 34

16 NED Suzanne de Goede 1984 37
FRA Romain Feillu 1984 37
GBR Rohan Battison 1988 33
FRA Alexandre Geniez 1988 33
NED Brian van Goethem 1991 30
AUS Sam Spokes 1992 29
FIN Jaakko Hänninen 1997 24
BEL Lone Meertens 1998 23

17 USA Jade Wilcoxson 1978 43
COL Jose Serpa 1979 42
NED Wouter Mol 1982 39
RUS Alexey Shmidt 1983 38
GER Robert Wagner 1983 38
UKR Anatoliy Pakthusov 1985 36
POL Jaroslaw Marycz 1987 34
NZL Kate Chilcott 1991 30
BEL Jasper Stuyven 1992 29
AUS Jessica Allen 1993 28
SUI Caroline Baur 1993 28
NOR Sindre Skjøstad Lunke 1993 28
ESP Elizabet Bru Clotet 1995 26
ESP Alejandro Ropero 1998 23

18 KGZ Eugen Wacker 1974 47
KAZ Maxim Iglinskiy 1981 40
ITA Francesco Di Paolo 1982 39
ARG Lucas Haedo 1983 38
ESP Belen Lopez 1984 37
KOR You Jin A 1986 35
FRA Anthony Roux 1987 34
CAN Karol-Ann Canuel 1988 33
NED Anna van der Breggen 1990 31
NED Wendy Versluis 1992 29
SUI Patrick Müller 1996 25
ESP Roger Adriá 1998 23
USA Edward Anderson 1998 23
BEL Ward Vanhoof 1999 22
KAZ Gleb Brussenskiy 2000 21

19 BEL Kevin Van Impe 1981 40
ITA Daniele Colli 1982 39
BEL Tom Van Asbroeck 1990 31
VEN Yonder Godoy 1993 28
COL Jordan Parra 1994 27
RUS Aydar Zakarin 1994 27
ITA Riccardo Minali 1995 26
HUN János Pelikán 1995 26
SUI Noemi Rüegg 2001 20
USA Magnus Sheffield 2002 19

20 NOR Cecilie Gotaas Johnsen 1976 45
AUS Mathew Hayman 1978 43
USA Carmen Small 1980 41
BEL Ilse Van de Pontseele 1984 37
DEN Jonas Aaen Jørgensen 1986 35
AUS Ben Dyball 1989 32
FRA Erwann Corbel 1991 30
FRA Erwann Corbel 1991 30
RUS Gennadiy Tatarinov 1991 30
ITA Gianni Moscon 1994 27
ITA Michela Maltese 1995 26
USA Jonny Brown 1997 24
COL Juan Jose Amador 1998 23
GBR Matthew Walls 1998 23
ESP Jon Barrenetxea 2000 21

21 SLO Tomasz Nose 1982 39
RUS Vladimir Isaychev 1986 35
ROU Andrei Nechita 1988 33
MEX Luis Lemus 1992 29
USA Tanner Putt 1992 29
RUS Gulnaz Badykova 1994 27
ISR Aviv Yechezkel 1994 27
SWE Malin Nystrand 1995 26
BEL Fien Delbaere 1996 25
BLR Karalina Savenka 1998 23
FRA Léa Curinier 2001 20

22 RSA Lindi Erasmus 1977 44
RSA Robbie Hunter 1977 44
NOR Linn Torp 1977 44
FRA John Gadret 1979 42
TUR Mustafa Sayar 1989 32
MEX Sofia Arreola Navarro 1991 30
RUS Maria Mishina 1991 30
FRA Anthony Perez 1991 30
RUS Maria Savitskaya 1991 30
BEL Elias Van Breussegem 1992 29
BEL Caren Commissaris 1994 27
FRA Quentin Jauregui 1994 27
COL Aldemar Reyes Ortega 1995 26
ITA Mattia Viel 1995 26
POL Agnieszka Skalniak 1997 24

23 MEX Roxana Islas Garcia 1882 139
NED Bram Schmitz 1977 44
RSA Joanna Van de Winkel 1982 39
GER Tony Martin 1985 36
GER Timon Seubert 1987 34
BEL Karen Verhestraeten 1991 30
RUS Alexander Vlasov 1996 25
ESP Mario Aparicio 2000 21

24 ESP Juan Manuel Garate 1976 45
ARG Alejandro Alberto Borrajo 1980 41
POR Jose Joao Mendes 1985 36
EST Rein Taaramäe 1987 34
CRC Gregory Juel Brenes Obando 1988 33
POL Grzegorz Stepniak 1989 32
POL Pawel Bernas 1990 31
GER Sarah-Lena Hofmann 1992 29
GBR Laura Trott 1992 29
SUI Elise Chabbey 1993 28
NED Natasja Nieuwenhuizen 1994 27
GBR Annasley Park 1996 25
CAN Pier-André Coté 1997 24
ITA Alessandro Fancellu 2000 21

25 DEN Michael Reihs 1979 42
ESP Alejandro Valverde 1980 41
BEL Stijn Vandenbergh 1984 37
USA Brianna Walle 1984 37
ITA Alessandra Lari 1985 36
BLR Andrei Krasilnikau 1989 32
ITA Simona Martini 1990 31
JPN Eri Yonamine 1991 30
FRA Bryan Coquard 1992 29
COL Daniel Martinez 1996 25
BEL Emke De Keyser 2003 18

26 FIN Jutta Nieminen 1978 43
POL Jacek Morajko 1981 40
FRA Lloyd Mondory 1982 39
FRA Perrig Quemeneur 1984 37
BEL Pia De Quint 1988 33
NED Hannah Welter 1988 33
KOR Aejung Lee 1990 31
ESP Albert Torres 1990 31
CAN Gabrielle Pilote-Fortin 1993 28
FRA Victoire Barbe 1999 22

27 CAN Francois Parisien 1982 39
CAN Joanie Caron 1984 37
POL Dariusz Batek 1986 35
ESP Jonathan Castroviejo 1987 34
FRA Nicolas Lefrancois 1987 34
BLR Katsiaryna Barazna 1990 31
COL Wilmar Paredes 1996 25
GER Florian Stork 1997 24
COL Harold Tejada 1997 24
DEN Jakob Egholm 1998 23
ITA Moreno Marchetti 1998 23

28 CRC Jose Bonilla 1978 43
GBR Bradley Wiggins 1980 41
ESP Jose Luis Cano 1988 33
HKG Steven Wong 1988 33
USA Kristabel Doebel-Hickok 1989 32
GER Katharina Venjakob 1989 32
CAN David Boily 1990 31
ECU Jonathan Klever Caicedo 1993 28
SWE Fredrik Ludvigsson 1994 27
ESP Sergio Araiz 1998 23

29 AUS Bridie O'Donnell 1974 47
SWE Karin Aune 1975 46
BEL Wim De Vocht 1982 39
USA Alisha Welsh 1983 38
POL Michal Golas 1984 37
CHN Na Zhao 1984 37
AUT Pelin Cizgin 1986 35
ITA Nicola Testi 1990 31
ESP Carlos Barbero Questa 1991 30
MAS Muhamad Othman 1991 30
CZE Gabriela Slamova 1991 30
KAZ Rimma Luchshenko 1993 28
BRA Nicolas Sessler 1994 27
NED Antwan Tolhoek 1994 27
BEL Kobe Goossens 1996 25
BEL Sébastien Grignard 1999 22

30 SUI Marcia Eicher 1970 51
FRA David Moncoutié 1975 46
BEL Andy Cappelle 1979 42
IRL Fiona Meade 1981 40
GER Marcel Sieberg 1982 39
BEL Olivier Kaisen 1983 38
ITA Ivan Santaromita 1984 37
DEN Michael Mørkøv 1985 36
ITA Marta Bastianelli 1987 34
ITA Alberto Nardin 1990 31
GBR Alexandar Richardson 1990 31
ITA Andrea Dal Col 1991 30
BEL Edward Theuns 1991 30
CAN Nigel Ellsay 1994 27
ITA Jakub Mareczko 1994 27
NOR Idar Andersen 1999 22
 Day  Country Sex Rider   Year   2021 Age
« March
May »

April