sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« January
March »

February

 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
1 USA Emily Kachorek 1980 40
JPN Taiji Nishitani 1981 39
NAM Dan Craven 1983 37
FRA Mathieu Drujon 1983 37
BEL Jurgen Van Den Broeck 1983 37
FRA Benoit Jarrier 1988 32
LUX Nathalie Lamborelle 1988 32
ITA Filippo Fortin 1989 31
BEL Edward Planckaert 1995 25
ITA Nicole D’Agostin 1999 21
NOR Pernille Feldmann 2000 20

2 FRA Sandy Casar 1979 41
USA Lauren Hall 1979 41
FRA Amaël Moinard 1982 38
BEL Francis De Greef 1985 35
USA Scott Stewart 1987 33
NED Silke Kogelman 1988 32
NZL Shane Archbold 1989 31
ITA Fabio Chinello 1989 31
MAR Soufiane Haddi 1991 29
RSA Johan Van Zyl 1991 29
CHN Xianjing Lyu 1998 22
ESP Carlos Rodriguez 2001 19

3 POL Tomasz Smolen 1983 37
FRA Rémy Cusin 1986 34
SUI Jennifer Hohl 1986 34
SVK Martin Kostelnicak 1986 34
RSA Reinardt Janse van Rensburg 1989 31
ESP Teresa Ripoll Sabate 1997 23
ESP Carmelo Urbano 1997 23
ESP Yurani Blanco Kalbet 1998 22

4 ITA Luca Mazzanti 1974 46
BEL Johan Coenen 1979 41
BEL Johan Vansummeren 1981 39
LTU Tomas Vaitkus 1982 38
SWE Marie Kallfeldt 1988 32
ESP Ion Izagirre 1989 31
ITA Vanessa Elettra Ricci 1989 31
COL Nairo Quintana 1990 30
NED Belle De Gast 1991 29
ESP Pilar Martin 1991 29
BEL Benjamin Declercq 1994 26
COL Miguel Angel Lopez 1994 26
ITA Alessandro Monaco 1998 22
SRB Veljko Stojnić 1999 21

5 UKR Valery Kobzarenko 1977 43
BUL Danail Petrov 1978 42
ESP Samuel Sanchez 1978 42
USA Charles Bradley Huff 1979 41
ESP Markel Irizar 1980 40
IRL Anna Turvey 1980 40
ITA Odette Bertolin 1983 37
GER Roger Kluge 1986 34
ITA Salvatore Mancuso 1986 34
BEL Kevin Peeters 1987 33
USA Cole House 1988 32
BEL Thomas Sprengers 1990 30
ERI Awet Andemeskel 1992 28
ITA Giacome Berlato 1992 28
ITA Beatrice Bartelloni 1993 27
ITA Niccolo Pacinotti 1995 25
RUS Sergey Nikolaev 1998 22

6 RUS Sergey Shilov 1988 32
BLR Alena Amialyusik 1989 31
ITA Marco Tizza 1992 28
FRA Emilien Viennet 1992 28
GBR Christopher Latham 1994 26
NED Ide Schelling 1998 22
NOR Martin Urianstad 1999 21

7 FRA Yuriy Krivtsov 1979 41
BEL Tim Mertens 1986 34
NOR Stake Vegard Laengen 1989 31
ITA Elia Viviani 1989 31
BEL Arthur Van Overberghe 1990 30
USA Ian Boswell 1991 29
ITA Gianni Bellini 1992 28
DEN Michael Valgren 1992 28
NED Kelly Markus 1993 27
BEL Jonas Rickaert 1994 26
ITA Stella Riverditi 1994 26
DEN Michael Carbel 1995 25
COL Juan Jose Acosta 1996 24

8 FRA Mireille Robin 1975 45
USA Eric Marcotte 1980 40
ESP Ivan Velasco 1980 40
SWE Sara Mustonen 1981 39
AUS Rory Sutherland 1982 38
SUI Sonja Reusser 1985 35
NOR Vegard Breen 1990 30
HKG King Lok Cheung 1991 29
COL Andreina Patricia Rivera Risco 1991 29
DEN Kasper Asgreen 1995 25
NED Pascal Eenkhoorn 1997 23
FRA Valentin Ferron 1998 22
FRA Valentin Ferron 1998 22
FRA Valentin Ferron 1998 22

9 BEL Jurgen Van De Walle 1977 43
NED Ramon Sinkeldam 1989 31
FRA Pierre Gouault 1993 27
BEL Thimo Willems 1996 24
BEL Sasha Weemaes 1998 22
NOR Jonas Iversby Hvideberg 1999 21

10 POL Marcin Sapa 1976 44
AUT Josef Benetseder 1983 37
BEL Pieter Van Speybroeck 1987 33
ITA Barbara Guarischi 1990 30
NED Tessa de Moyer 1992 28
FRA Pauline Ferrand-Prevot 1992 28
ITA Andrea Manfredi 1992 28
POL Anna Plichta 1992 28
RUS Kirill Sveshnikov 1992 28
RUS Aleksandra Chekina 1993 27
ITA Martina Alzini 1997 23
ITA Luca Covili 1997 23
POR Jorge Magalhaes 1997 23
BEL Cameron Vandenbroucke 1999 21

11 CAN Anne Samplonius 1968 52
FRA Sebastien Hinault 1974 46
ESP Juan Jose Cobo 1981 39
ITA Marco Marcato 1984 36
RUS Alexander Khatuntsev 1985 35
ITA Mirko Selvaggi 1985 35
NED Marianne Peltzer 1986 34
NED Ellen van Dijk 1987 33
KAZ Natalya Saifutdinova 1989 31
AUS Jasmin Hurikino 1991 29
DEN Lasse Hansen 1992 28
GBR Alistair Slater 1993 27
NOR Amund Groendahl Jansen 1994 26
NED Demi De Jong 1995 25
POL Aurela Nerlo 1998 22
POL Aurela Nerlo 1998 22

12 ITA Davide Ricci Bitti 1984 36
BEL Gilles Devillers 1985 35
AZE Elchin Asadov 1987 33
LTU Vilija Sereikaite 1987 33
GBR Scott Thwaites 1990 30
ITA Simone Antonini 1991 29
GBR Jonathan Dibben 1994 26
DEN Louise Norman Hansen 1995 25
AUS Lucas Hamilton 1996 24

13 CHN Pengda Jiao 1986 34
BEL Kris Boeckmans 1987 33
RSA Jaco Venter 1987 33
NED Berdienke Paus 1988 32
POR Domingos Gonçalves 1989 31
POR José Gonçalves 1989 31
BRA Carlos Manarelli 1989 31
FRA Hugo Hofstetter 1994 26
SLO David Per 1995 25
BEL Steff Cras 1996 24
BEL Saartje Vandenbroucke 1996 24

14 AUS Cadel Evans 1977 43
GER Melanie Hessling 1982 38
ESP Serafin Martinez 1984 36
DEN Anders Lund 1985 35
BEL Jan Bakelants 1986 34
LTU Inga Cilvinaite 1986 34
NOR Lise Nöstvold 1987 33
USA Whitney Gaggioli 1988 32
UKR Lesya Kalitovska 1988 32
AUT Anna Kiesenhofer 1991 29
BEL Guillaume Van Keirsbulck 1991 29
ESP Peio Goikoetxea 1992 28
SUI Gian Friesecke 1994 26
FRA Cyril Barthe 1996 24
ESP Jokin Aranburu 1997 23
LTU Akvile Gedraityte 2001 19

15 ESP Oscar Freire 1976 44
UKR Volodymir Gustov 1977 43
UKR Oxana Kashchyshyna 1978 42
NED Marc de Maar 1984 36
UKR Vitaly Kondrut 1984 36
NED Janneke Kanis 1985 35
USA Jamie Bookwalter 1986 34
ARG Enzo Moyano 1989 31
AUS Carlee Taylor 1989 31
NZL Patrick Bevin 1991 29
AUS Alexandra Carle 1991 29
FRA Flavie Montusclat 1991 29
GBR Elinor Thorogood 1992 28
ITA Matteo Spreafico 1993 27
GER Nico Denz 1994 26
NED Evy Kuijpers 1995 25
ESP Gotzon Martin 1996 24
ITA Luca Mozzato 1998 22
GER Hannah Ludwig 2000 20
NOR Silje Mathisen 2001 19

16 BEL Anja Geldhof 1973 47
BEL Frédéric Amorison 1978 42
USA Brent Bookwalter 1984 36
ITA Fabio Piscopiello 1985 35
USA Christopher Butler 1988 32
USA Jaquelyn Crowell 1988 32
SUI Emilie Aubry 1989 31
SWE Jonas Ahlstrand 1990 30
FRA Flavien Dassonville 1991 29
ITA Pierpaolo Ficara 1991 29
SWE Hanna Nilsson 1992 28
BEL Emiel Vermeulen 1993 27
ITA Gloria Boldrini 1994 26
CHN Wantong Wang 1994 26

17 ESP Leire Olaberria 1977 43
NED Charlotte Peeters 1980 40
AUT Bernhard Eisel 1981 39
SLO Sara Frece 1984 36
ESP Sergio Carrasco 1985 35
ESP Delio Fernandez 1986 34
USA Ashley James 1990 30
ITA Davide Orrico 1990 30
ITA Liam Bertazzo 1992 28
BEL Marlene Wintgens 1993 27
NED Jasper De Laat 1994 26
NED Janine van der Meer 1994 26
POL Piotr Brozyna 1995 25
CUB Jeydy Pradera Bernal 1998 22

18 USA Amber Neben 1975 45
ESP Adrian Palomares 1976 44
GER Markus Eichler 1982 38
VEN Jose Rujano 1982 38
ITA Gianfranco Visconti 1983 37
FRA Kevin Lalouette 1984 36
CZE Tereza Trefna 1984 36
ITA Fabio Sabatini 1985 35
ITA Cristiano Salerno 1985 35
NED Iris Slappendel 1985 35
NED Jos van Emden 1985 35
ITA Nina Gulino 1988 32
VEN Leidy Salazar 1990 30
ESP Antonio Angulo 1992 28
COL Luis Carlos Chia 1997 23
AUT Patrick Gamper 1997 23
USA Gage Hecht 1998 22

19 ESP Mayalen Noriega 1982 38
ESP Ruben Martinez 1985 35
BEL Jelle Vanendert 1985 35
USA Caleb Fairly 1987 33
NED Ricardo van der Velde 1987 33
GER Rüdiger Selig 1989 31
ITA Sara Matteoni 1990 30
GBR Rose Osborne 1990 30
VEN Sebastian Giannini Anaya 1991 29
NED Yoeri Havik 1991 29
BRA João Gaspar 1992 28
ITA Nicola Bagioli 1995 25
AUT Elisabeth Riegler 1995 25
AUT Stephanie Strobl 1995 25
ESP Sebastian Mora 1998 22
ITA Barbara Malcotti 2000 20

20 ITA Riccardo Chiarini 1984 36
DEN Martin Toft Madsen 1985 35
DEN Martin Toft Madsen 1985 35
USA Oscar Clark 1989 31
FRA Margot Ortega 1990 30
GBR Corrine Hall 1991 29
ARG Lucas Manuel Gaday 1993 27
GER Anna Knauer 1995 25

21 ITA Gianluca Maggiore 1985 35
CAN Christian Meier 1985 35
SVK Martin Velits 1985 35
SVK Peter Velits 1985 35
NOR Ingrid Lorvik 1986 34
RUS Alexander Porsev 1986 34
BEL Benjamin Verraes 1987 33
ESP Irene San Sebastian 1990 30
RSA Louis Meintjes 1992 28
COL Miguel Eduardo Florez 1996 24
ESP David Gonzalez 1996 24
RUS Anastasiia Pliaskina 1996 24
ITA Rachele Barbieri 1997 23
FRA Théo Delacroix 1999 21
ITA Elena Pirrone 1999 21
ITA Jessica Raimondi 1999 21
SUI Loris Rouiller 2000 20

22 FRA Sylvie Riedle 1969 51
KAZ Assan Bazayev 1981 39
BEL Laure Werner 1981 39
SWE Martina Thomasson 1985 35
GER Sébastien Baldauf 1989 31
SWE Tobias Ludvigsson 1991 29
USA Lawson Craddock 1992 28
ESP Sergio Rodriguez 1992 28
ITA Lisa Gamba 1994 26
ITA Simone Bevilacqua 1997 23
COL Einer Augusto Rubio 1998 22

23 FRA Tristan Valentin 1982 38
CZE Jan Tratnik 1990 30
SLO Jan Tratnik 1990 30
FRA Clément Carisey 1992 28
GER Laura Süssemilch 1997 23

24 FRA Nathalie Cadol 1972 48
NED Mike Terpstra 1987 33
DEN Troels Vinther 1987 33
BEL Jan Ghyselinck 1988 32
ITA Cristian delle Stelle 1989 31
NED Alike Haanstra 1989 31
SLO Spela Kern 1990 30
POL Lukasz Owsian 1990 30
BEL Sanne Bamelis 1991 29
AUS Melissa Hoskins 1991 29
FRA Severine Eraud 1995 25
FRA Rayane Bouhanni 1996 24
RUS Petr Rikunov 1997 23

25 ITA Marco Pinotti 1976 44
AUS Heinrich Haussler 1984 36
VEN Maria Briceno 1985 35
ITA Ilaria Rinaldi 1985 35
VEN Jackson Rodriguez 1985 35
USA Rebecca Much 1986 34
LUX Christine Majerus 1987 33
ESP Pello Bilbao 1990 30
ITA Silvia Marotta 1992 28
ITA Federico Zurlo 1994 26
NZL Merrick 2000 20

26 USA Alex Candelario 1975 45
ESP Julian Sanchez 1980 40
MAR Tarik Chaoufi 1986 34
FRA Yann Guyot 1986 34
ESP Ricardo Garcia 1988 32
ITA Stefano Locatelli 1989 31
AUT Eva Wutti 1989 31
USA Eric Young 1989 31
POL Marcin Mrozek 1990 30
GBR Daniel Pearson 1994 26
AUS Dylan Sunderland 1996 24
NED Cathalijne Hoolwerf 2000 20

27 ITA Massimo Codol 1973 47
JPN Takashi Miyazawa 1978 42
RUS Natalia Boyarskaya 1983 37
AUS Sarah Roy 1986 34
USA Shannon Koch 1987 33
POL Adrian Honkisz 1988 32
ITA Donato De Ieso 1989 31
USA Carter Jones 1989 31
ESP Aitor Gonzalez 1990 30
FRA Jeremy Bescond 1991 29
GBR Samuel Brand 1991 29
FRA Melanie Ferrand 1991 29
SUI Martina Weiss 1991 29
SUI Sandra Weiss 1991 29
VEN Gleydimar Tapia 1992 28
BEL Kevin Deltombe 1994 26
FRA Aurélien Paret-Peintre 1996 24
DEN Jesper Schultz 1996 24
ITA Elisa Balsamo 1998 22
AUT Felix Gall 1998 22

28 ESP Alberto Losada 1982 38
SUI Jessica Schneeberger 1989 31
FRA Eleonore Saraiva 1991 29
NED Chantal Verstraten 1993 27
AUS Alexandra Manly 1996 24
AUS Michael Storer 1997 23
GBR James Mitri 1999 21
GER Finja Smekal 2001 19

29 ESP Ruben Plaza 1980 40
 Day  Country Sex Rider   Year   2020 Age
« January
March »

February