sign up | log in
The official competition for members of the Podium Café, www.podiumcafe.com

Birthday Calendar

« July
September »

August

 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
1 ESP Leticia Gil Parra 1982 37
ITA Francesco Gavazzi 1984 35
ESP Guillermo Lana 1984 35
VEN Zaily Salazar 1992 27
COL Sergio Andres Higuita 1997 22

2 ITA Elena Berlato 1988 31
ITA Gian Marco Di Francesco 1989 30
GBR Jonathan McEvoy 1989 30
ITA Matteo Trentin 1989 30
ITA Giuseppe Fonzi 1991 28
ESP Eider Merino 1994 25

3 SUI Jutta Stienen 1972 47
ITA Giorgia Bronzini 1983 36
COL Juan Pablo Forrero 1983 36
AUS Cameron Wurf 1983 36
FRA Marie-Laure Cloarec 1984 35
ITA Cesare Benedetti 1987 32
SUI Silvan Dillier 1990 29
GER Clara Koppenburg 1995 24
RUS Roman Kustadinchev 1995 24
MEX Fernanda Sierra Mendez 1995 24
SLO Karin Penko 1999 20

4 GER Dirk Müller 1973 46
FRA Rony Martias 1980 39
AUS Jai Crawford 1983 36
GUA Edgar Hoch 1985 34
AUT Dominik Hrinkow 1988 31
ITA Angelo Pagani 1988 31
AUT Riccardo Zoidl 1988 31

5 GBR Sarah Cramoysan 1968 51
ESP Josep Jufre 1975 44
ESP Santiago Perez 1977 42
BEL Joeri Calleeuw 1985 34
FRA Christophe Laborie 1986 33
CAN Kael Deverell 1989 30
CHN Xiao Hui Liu 1989 30
CHN Nan Zhang 1989 30
COL Sebastian Henao 1993 26
SUI Roland Thalmann 1993 26
GBR Scott Davies 1995 24
ESP Ziortza Isasi Cristobal 1995 24
POR João Almeida 1998 21

6 AUS Stuart O'Grady 1973 46
ITA Davide Frattini 1978 41
ITA Francesco Bellotti 1979 40
NED Andrea Bosman 1979 40
USA Christopher Jones 1979 40
ITA Gabriele Bosisio 1980 39
NED Ines Klok 1983 36
FRA Mickael Delage 1985 34
FRA Jérôme Coppel 1986 33
BEL Ben Hermans 1986 33
AUS Lauren Rowney 1988 31
AUS Campbell Flakemore 1992 27
GBR Anna Christian 1995 24

7 FRA Christel Ferrier-Bruneau 1979 40
NED Hans Dekkers 1981 38
UKR Andriy Grivko 1983 36
ITA Michele Merlo 1984 35
UKR Nina Ovcharenko 1984 35
FRA Axel Domont 1990 29
AUT Hermann Pernsteiner 1990 29
FRA Jérémy Cornu 1991 28
NED Corne Van Kessel 1991 28
GBR Adam Yates 1992 27
GBR Simon Yates 1992 27
IRL Ryan Mullen 1994 25
NED Loes Adegeest 1996 23
COL Nicolas Saenz 1997 22
NED Arianna Pruisscher 1998 21

8 FRA Nicolas Vogondy 1977 42
SLO Borut Bozic 1980 39
ESP Juan Javier Estrada 1981 38
ITA Elisa Frisoni 1985 34
COL Wilson Marentes 1985 34
USA Peter Stetina 1987 32
ITA Alberto Cecchin 1989 30
FIN Laura Lilja 1990 29
NED Lotte van Hoek 1991 28
KAZ Yekaterina Yuraitis 1996 23

9 ITA Davide Rebellin 1971 48
ITA Manuele Mori 1980 39
BLR Kanstantsin Siutsou 1982 37
AUS Daniel McConnell 1985 34
CRO Robert Kiserlovski 1986 33
ESP Eduard Prades 1987 32
ITA Luigi Miletta 1988 31
POL Karol Domagalski 1989 30
NED Adrienne Snijder 1989 30
ITA Eugenio Alafaci 1990 29
CZE Karel Hnik 1991 28
POR José Ferreira 1994 25
AUS Josie Talbot 1996 23
NED Yara Kastelijn 1997 22
UZB Renata Baymetova 1998 21

10 GBR Laura Murrey 1984 35
RSA John-Lee Augustyn 1986 33
GBR Katie Fearnehough 1991 28
USA Luke Keough 1991 28
FRA Jimmy Turgis 1991 28
COL Dayer Quintana 1992 27
USA Kendall Ryan 1992 27
POL Katarzyna Wilkos 1993 26
DEN Søren Kragh Andersen 1994 25
NED Nike Beckeringh 1994 25
GER Corinna Lechner 1994 25
FRA Remi Cavagna 1995 24
AUS Callum Scotson 1996 23

11 USA Kristin Armstrong 1973 46
GBR Daniel Lloyd 1980 39
MEX Monica Hernandez 1985 34
NOR Hildegunn Hovdenak 1985 34
COL Winner Anacona 1988 31
XYZ Anacona Gomez 1988 31
CHN Chao Mei Wu 1989 30
BEL Tim De Troyer 1990 29
NED Chloe Spier 1992 27
KAZ Makhabbat Umutzhanova 1994 25

12 NED Angeliena Huis 1970 49
GER Madeleine Sandig 1983 36
BRA Uenia Fernandes 1984 35
USA Tejay van Garderen 1988 31
GBR Sophie Coleman 1990 29
BEL Moreno de Pauw 1991 28
FRA Romain Cardis 1992 27
ESP Julen Amezqueta 1993 26
RSA Nicholas Dlamini 1995 24
NED Inge van der Heijden 1999 20

13 SLO Grega Bole 1985 34
ITA Andrea Di Corrado 1988 31
BEL Michael Van Staeyen 1988 31
ITA Davide Cimolai 1989 30
GBR Ella Hopkins 1990 29
AUS Damien Howson 1992 27
FRA Faure Fleur 1993 26
ITA Luca Pacioni 1993 26
RSA Ryan Gibbons 1994 25
ISR Omer Goldstein 1996 23
GER Sven Reutter 1996 23

14 FIN Matti Helminen 1975 44
CAN Andrew Pinfold 1978 41
ITA Jacopo Guarnieri 1987 32
SWE Marie Lindberg 1987 32
ITA Matteo Rabottini 1987 32
NED Melissa Slewe 1989 30
RUS Roman Maikin 1990 29
NED Wouter Wippert 1990 29
ITA Matteo Moschetti 1996 23

15 NOR Gunn Hilleren 1967 52
KAZ Dmitriy Fofonov 1976 43
ITA Giampaolo Caruso 1980 39
IRL Jennifer O'Reilly 1980 39
ITA Alessandra Borchi 1983 36
FRA Jean-Marc Marino 1983 36
AUS Lizzie Williams 1983 36
USA Chad Beyer 1986 33
NED Michel Kreder 1987 32
SWE Beata Sandström 1987 32
BEL Eliot Lietaer 1990 29
ITA Marco d'Urbano 1991 28
AUS Jordan Kerby 1992 27
ARG Nicolle Marie Bruderer Cofino 1993 26
NED Sam Oomen 1995 24

16 NED Roos Hoogeboom 1982 37
RSA An-Li Pretorius 1987 32
GBR Jonathan Bellis 1988 31
POL Katarzyna Pawlowska 1989 30
ESP Arantxa Garcia Morte 1990 29
ESP Pablo Lechuga 1990 29
FRA Clément Saint-Martin 1991 28
GBR Hannah Walker 1992 27
COL Yecid Arturo Sierra 1994 25
ITA Simona Crotti 1995 24
FRA Lucas De Rossi 1995 24
LTU Rasa Pocyte 1995 24
FRA Victoire Berceau 2000 19

17 FRA Sylvie Gaillon 1972 47
SLO Alenka Novak 1977 42
USA Jennifer Purcell 1978 41
GER Mathias Friedmann 1984 35
JPN Sho Hatsuyama 1988 31
AUS Michael Hepburn 1991 28
FRA Marion Rousse 1991 28
BEL Anisha Vekemans 1991 28
HUN Veronika Kormos 1992 27
GBR Ruby Miller 1992 27
HUN Veronika Vormos 1992 27
ESP Gonzalo Serrano 1994 25
ESP Alba Teruel Ribes 1996 23

18 FRA Frédéric Brun 1988 31
ESP Catalina Rayo Ramis 1990 29
SWE Philip Lindau 1991 28
NED Iris Ockeloen 1992 27
DEN Kamilla Sofie Vallin 1993 26
LAT Krists Neilands 1994 25
USA Alexis Ryan 1994 25

19 SWE Mirella Ehrin 1976 43
KOR Sungeun Gu 1984 35
ESP Aritz Bagues 1989 30
FRA Julien Trarieux 1992 27
COL Edward Diaz 1994 25
COL Fernando Gaviria 1994 25
USA Adrien Costa 1997 22
ESP Sandra Alonso 1998 21

20 AUS Gayle Brownlee 1974 45
NED Baukje Doedee 1976 43
FRA Samuel Dumoulin 1980 39
RUS Boris Shpilevski 1982 37
USA Thomas Soladay 1983 36
FRA Julien Fouchard 1986 33
VEN Danielys Garcia Buitrago 1986 33
FRA Damien Gaudin 1986 33
IRL Daniel Martin 1986 33
SUI Désirée Ehrler 1991 28
NED Anouska Koster 1993 26
USA Addyson Albershardt 1994 25
ESP Juan Antonio López-Cózar 1994 25
NED Jan-Willem van Schip 1994 25
COL Ruben Acosta 1996 23

21 ESP Felix Celis 1982 37
GBR Jessica Allen 1989 30
ARG Jaquelina Alvarez 1989 30
BEL Stijn Steels 1989 30
NED Nathaly van Wesdonk 1992 27
RUS Alexander Vdovin 1993 26
ITA Alessia Dal Magro 1998 21

22 NED Theo Bos 1983 36
ITA Tatiana Guderzo 1984 35
SUI Reto Hollenstein 1985 34
POR Henrique Madeira Casimiro 1986 33
DEN Nicola Aistrup 1987 32
ITA Gianluca Brambilla 1987 32
SUI Tristan Marguet 1987 32
NED Rik van IJzendoorn 1987 32
ITA Marco Coledan 1988 31
POL Eryk Laton 1993 26

23 GBR Russell Downing 1978 41
MAR Mouhssine Lahsaini 1985 34
COL Duber Quintero 1990 29
AUS Adam Phelan 1991 28
DEN Cecilie Uttrup Ludwig 1995 24
USA Emma White 1997 22

24 USA Rebecca Balboni 1980 39
BRA Kleber Ramos 1985 34
FRA Romain Hardy 1988 31
GER Ralf Matzka 1989 30
USA Gavin Mannion 1991 28
ITA Erica Magnaldi 1992 27
ITA Davide Plebani 1996 23
POL Szymon Sajnok 1997 22
NED Maaike Boogaard 1998 21
SUI Marc Hirschi 1998 21
KAZ Marina Kurnossova 2000 19

25 RSA Anriette Schoeman 1977 42
GBR Pippa Handley 1978 41
FRA Giovanni Bernaudeau 1983 36
FRA Jerome Mainard 1986 33
BEL Sofie Verdonck 1986 33
GBR Rebecca Durrell 1988 31
GER Dominik Nerz 1989 30
ETH Tsgabu Gebremariam Grmay 1991 28
NED Mike Teunissen 1992 27
NED Annelies Visser 1992 27
NZL Georgia Williams 1993 26
ITA Nicole Dal Santo 1995 24

26 BEL James Vanlandschoot 1978 41
NED Irene van den Broek 1980 39
SUI Danilo Wyss 1985 34
BEL Bart De Clercq 1986 33
NOR Johanne Bergseth 1987 32
DEN Henriette Christensen 1988 31
USA Chad Haga 1988 31
SUI Marcel Aregger 1990 29
FRA Laurie Berthon 1991 28
FRA Arnaud Démare 1991 28
GBR Leah Dixon 1991 28
USA Coryn Rivera 1992 27
ITA Elena Franchi 1996 23
FIN Sasu Halme 1996 23

27 BRA Luiz Tavares 1977 42
NZL Serena Sheridan 1980 39
FRA Damien Monier 1982 37
POR Edgar Pinto 1985 34
ITA Matteo di Serafino 1986 33
AUS Fabio Calabria 1987 32
AUS Fabio Calabria 1987 32
FRA Melanie Pette 1987 32
NED Robbert De Greef 1991 28
AUS Megan Dunn 1991 28
FRA Olivier Le Gac 1993 26
GER Domenic Weinstein 1994 25
NED Cees Bol 1995 24
ITA Umberto Poli 1996 23
ITA Sofia Bertizzolo 1997 22

28 COL Frank Osorio 1988 31
BEL Jens Debusschere 1989 30
UKR Tetyana Riabchenko 1989 30
SUI Doris Schweizer 1989 30
BEL Louis Verhelst 1990 29
KAZ Daniil Fominykh 1991 28
BEL Lawrence Naesen 1992 27

29 MEX Alessandra Grassi Herrera 1976 43
BEL Stijn Devolder 1979 40
CRC Andrey Amador 1986 33
BEL Sven Vandousselaere 1988 31
NOR August Jensen 1991 28
ITA Jacopo Mosca 1993 26
BEL Quinten Hermans 1995 24
ESP Rocio del Alba Garcia Martinez 1997 22

30 RSA Marissa Stander 1978 41
ITA Guiseppe De Maria 1984 35
ITA Federico Canuti 1985 34
ESP Miguel Minguez 1988 31
NED Linda Klein 1991 28
ITA Simone Andreetta 1993 26
CYP Andreas Miltiadis 1996 23

31 BUL Vladimir Koev 1979 40
AUS Taryn Heather 1982 37
DEN Matti Breschel 1984 35
ITA Cristiano Monguzzi 1985 34
NOR Kristine Saastad 1987 32
ITA Salvatore Puccio 1989 30
NED Maurits Lammertink 1990 29
NED Moreno Hofland 1991 28
SWE Kim Magnusson 1992 27
NED Martijn Budding 1995 24
ITA Giovanni Carboni 1995 24
ESP Sergio Samitier 1995 24
NED Fabio Jakobsen 1996 23
KAZ Viktoriya Pastarnak 1997 22
 Day  Country Sex Rider   Year   2019 Age
« July
September »

August